Czytasz: W Jaworznie będzie woda na karty!

W Jaworznie będzie woda na karty!

Mieszkańcy nie płacili za wodę, więc teraz będę robić przedpłaty na karty!

Od czwartku w bloku socjalnym przy ulicy Północnej w Jaworznie ruszy elektroniczny system przedpłatowy na ciepłą i zimną wodę. Co to oznacza? Ano to, że woda będzie... na karty!

Budowa systemu popularnie nazywanego wodą na kartę rozpoczęła się w tym miejscu już w ubiegłym roku. Przy okazji montażu czytników kart, za pomocą których lokatorzy będą mogli korzystać z umywalek i natrysków, wykonany został remont wspólnych łazienek.

Będzie oszczędniej


Instalacja systemu m.in. zapobiegnie niekontrolowanemu wylewaniu wody do kanalizacji oraz poprawi uiszczanie opłat za wodę. Tylko w jednym roku w budynku przy ulicy Północnej niedopłaty za ciepłą i zimną wodę wyniosły ponad 80 tysięcy złotych. W przeliczeniu na metry sześcienne to blisko 6 tysięcy kubików wody rocznie, za którą nie płacą osoby, które z niej faktycznie korzystają.

- Teraz to się zmieni, nie będzie możliwości puszczenia wody bez wcześniejszego przyłożenia karty, a co za tym idzie uiszczenia opłaty – informuje Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie.

Woda poleci, ale wcześniej trzeba zapłacić

Aktualnie przygotowywane są indywidualne karty i pozostałe elementy systemu. Od poniedziałku w Punkcie Obsługi Klienta tutejszego zarządu, lokatorzy będą mogli dokonywać wpłat, które następnie zostaną zapisane na ich indywidualnych kartach. System w mieszkaniach oraz łazienkach wspólnych budynku zostanie uruchomiony 1 marca. Od tego momentu w całym budynku z wody będą mogły korzystać tylko osoby posiadające opłacone wcześniej karty magnetyczne.

Czytaj więcej