Czytasz: W Jastrzębiu-Zdroju odbyła się wizja lokalna skatowanego Jacka Hrycia

W Jastrzębiu-Zdroju odbyła się wizja lokalna skatowanego Jacka Hrycia

"Obecnie wykonywane są w sprawie czynności końcowe "

We wtorek o godz. 10 w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się wizji lokalna, która ujawnić miała szczegóły śmiertelnego pobicia 28-letniego Jacka Hrycia. Domagał się jej m.in. ojciec pobitego. - Oni wszyscy powinni zgnić w więzieniu - mówi.

DZIŚ POGRZEB JACKA HRYCIA

Przypomnijmy, że chodzi o bestialskie pobicie, do którego doszło 4 czerwca. Jak ustaliła policja, oprawcami 28-latka było pięciu pijanych mieszkańców Jastrzębia-Zdroju - Przemysław K., Artur L., Dawid K., Paweł S. i Łukasz K., w wieku od 20 do 35 lat. Sprawcy nie znali 28-latka, który nad ranem wracał z dyskoteki. Doszło między nimi do potyczek słownych, oprawcy zaczęli śledzić mężczyznę, kiedy ten został sam, zadali mu serię ciosów i kopnięć, których nie przeżył. Mężczyźni przebywają obecnie w areszcie.

Kierunek śledztwa jest prawidłowy 

Arkadiusz Kwapiński, zastępca Prokuratora Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju mówi, że wizja lokalna wynikała z czynności procesowych.

- Dzisiejsza wizja stanowiła realizację wniosków przedstawiciela pokrzywdzonego oraz części obrońców - wyjaśnia Kwapiński.

Kwapiński mówi też, że wizja utwierdziła prokuraturę w przekonaniu, że dotychczasowy kierunek śledztwa jest prawidłowy, a postawione oskarżonym zarzuty są właściwe. Prokurator zapowiada, że niebawem powinien zostać wobec pięciu sprawców złożony akt oskarżenia. - Obecnie wykonywane są w sprawie czynności końcowe – mówi.

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ: “ŚMIERĆ TAK MŁODEGO CZŁOWIEKA JEST PRAWDZIWYM WSTRZĄSEM”

Część osób zastanawia się, dlaczego wizja odbyła się dopiero pięć miesięcy od dramatycznego wydarzenia. Prokurator mówi jednak, że w jego ocenie wizja lokalna odbyła się w odpowiednim momencie.

CZARNY MARSZ PO ŚMIERCI 28-LATKA W JASTRZĘBIU

Fot. www.facebook.com/zenon.hryc.7

Czytaj więcej