Czytasz: Bliscy w szpitalu? Zakaz odwiedzin z powodu grypy!

Bliscy w szpitalu? Zakaz odwiedzin z powodu grypy!

Dyrekcja Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach wprowadziła w poniedziałek czasowy zakaz odwiedzin w szpitalu.

Powodem jest zwiększająca się liczba zachorowań na grypę w regionie.

Zakaz obowiązuje od poniedziałku do odwołania. Przedstawiciele szpitala tłumaczą, że grypa może być dla małych pacjentów bardzo niebezpieczna, utrudnić leczenie i przyczynić się do wielu groźnych powikłań.

- Wprowadzenie zakazu odwiedzin w szpitalu w sytuacji zwiększania się zachorowań na grypę to przemyślane działanie. Chcemy chronić zdrowie naszych małych pacjentów, ale także ich bliskich oraz personelu medycznego. Szpital to duże skupisko ludzi i łatwo tu o kolejne zachorowania - wyjaśniła zastępca dyrektora GCZD ds. lecznictwa Irena Wolny.

Zakaz nie dotyczy rodziców lub opiekunów, którzy stale przebywają w placówce, opiekując się hospitalizowanymi dziećmi. Nie obejmuje też pacjentów poradni znajdujących się w szpitalu, a także wizyt w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II to jeden z największych szpitali dziecięcych w Polsce. Działają tu 24 poradnie specjalistyczne oraz 16 oddziałów szpitalnych, w ramach których działa osiem klinik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zatrudniająca ponad tysiąc pracowników placówka w ciągu roku przyjmuje na oddziały szpitalne ok. 17 tys. pacjentów, udziela 60 tys. specjalistycznych porad ambulatoryjnych i 30 tys. świadczeń w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. W GCZD, które jest szpitalem klinicznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, realizowany jest też kompleksowy program szkoleń dla studentów polskich i zagranicznych. Szpital w Katowicach to także jedyny ośrodek w tej części kraju, który zajmuje się leczeniem chorób rzadkich i ultrarzadkich u dzieci. (PAP)

Czytaj więcej