Czytasz: W Gliwicach kobiety będą się bić

W Gliwicach kobiety będą się bić

Już wkrótce w Gliwicach największy turniej kobiecego boksu w Europie.

Trzeba to sobie jasno powiedzieć. Panie lubią się bić. I potrafią to robić znakomicie. Kobiecy boks, bo o nim mowa, z roku na rok zyskuje na popularności. Jak przekonują trenerzy, liczba klubów, w których płeć piękna ćwiczy mocne ciosy, rośnie w oczach. PIęściarki nie tylko boksują jak mężczyźni, ale przede wszystkim wyróżniają się w tym sporcie lepszą techniką uderzeń.

źródło: Facebook.com / GUKSCarbo

W opinii Henryka Wilka, organizatora XII Międzynarodowych Mistrzostwa Śląska Kobiet w boksie, które rozpoczną się 5 września w Gliwicach, na Śląsku mamy jedne z najlepszych dziewczyn uprawiających boks w Europie.

- W latach 2006-2012 byliśmy w czołówce europejskiego boksu kobiecego. Lidia Fidura, brązowa medalistka Igrzysk Europejskich, Magdalena Wichrowska wicemistrzyni świata amatorek, Laura Grzyb to zawodniczki z Gliwic, które odnoszą wielkie sukcesy, i które będą reprezentować Polskę podczas zbliżających się Mistrzostw  - chwali Wilk.

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA KOBIET W BOKSIE

Dwunasta edycja największego turnieju kobiecego boksu w Europie rozpocznie się 5. września. Na listach startowych zapisanych jest 316 zawodniczek z 26 państw z całego świata.

- Gliwice urosły do miana stolicy kobiecego pięściarstwa. Do naszego miasta od tego roku zjeżdżają się na konfrontacje na najwyższym poziomie kadry z całego świata. Spodziewajmy się najlepszych – medalistek mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich - tłumaczy Wilk.

Przyjazd do Gliwic zapowiedziały kobiece reprezentacje m.in. Finlandii, Anglii, Szkocji, Szwecji, Włoch, Węgier, Kanady, Kazachstanu, Mongolii, Australii, Kosowa, Indii, Azerbejdżanu, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Rosji, Tajlandii czy Niemiec. 6 września reprezentacje kobiet przejadą ulicą Zwycięstwa na harleyach, tym samym promując wydarzenie w mieście.

>> CZYTAJ: NIE ŻYJE MISTRZ OLIMPIJSKI W BOKSIE DIETER KOTTYSCH <<

Mistrzostwa potrwają do 9 września. Organizowane będą tradycyjnie w hali przy ul. Jasnej 31. Kibicować swoim faworytkom będzie mógł każdy, ponieważ wstęp na walki będzie wolny. Na ringu wystąpią zawodniczki w trzech kategoriach wiekowych: kadetki (14–16 lat), juniorki (16–18 lat) oraz seniorki (powyżej 18 lat).

Imprezę uświetnią swoją obecnością znani bokserzy – Marian Kasprzyk (mistrz olimpijski z Tokio i Rzymu), Jerzy Rybicki (mistrz olimpijski z Montrealu) oraz Damian Jonak i Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. Jak zdradza Henryk Wilk, pojawią się także inne gwiazdy polskiego sportu.

Czytaj więcej