Czytasz: W Będzinie kandyduje Czerwony Kapturek i Kot w Butach [ZDJĘCIA]

W Będzinie kandyduje Czerwony Kapturek i Kot w Butach [ZDJĘCIA]

Kandydaci PiS nie chcieli zdjąć plakatów wyborczych. Pojawiły się nowe - bajkowe.

Na barierkach przed będzińskim Teatrem Dzieci Zagłębia zawisły plakaty wyborcze dwóch kandydatów reprezentujących Prawo i Sprawiedliwość. Jako że w placówce, przed którą pojawiły się banery, bywają zazwyczaj dzieci, przedstawiciele Teatru Dzieci Zagłębia poprosili właścicieli plakatów o ich zdjęcie. Kandydaci odmówili.

Na ripostę osób wzburzonych całą sytuacją nie trzeba było długo czekać. I tak tuż obok poważnych plakatów prezentujących Arkadiusza Grabowskiego i Jarosława Burzawę, pojawiły się bannery nowych kandydatów wyborów samorządowych. Członkom PiS-u może zagrozić m.in. Straszny Wilk z Lasu, który "zje wszystkie staruszki”, Kot w Butach oferujący "tanie buty dla Będzinian" oraz Czerwony Kapturek proponujący "remont wszystkich leśnych dróżek".

 

 - Niestety nie wiemy kto jest autorem plakatów i całego performance'u. Ale popieramy tę inicjatywę, ponieważ Teatr Dzieci Zagłębia to miejsce dla dzieci, które są apolityczne - twierdzi Jakub Kasprzak, dyrektor artystyczny teatru. 

Jak dodaje Kasprzak, inicjatywa wywieszenia bajkowych plakatów jest bardzo pomocna, ponieważ o będzińskiej placówce zrobiło się głośno w całej Polsce. To ważne, tym bardziej, że już jutro na deskach Teatru Dzieci Zagłębia odbędzie się premiera nowego spektaklu pt. ,, Plastusiowy Pamiętnik".