Silesion.PL

serwis informacyjny

Wystawa MINI w Libero Katowice. Klasyki brytyjskiej motoryzacji

Czy można zakochać się w samochodzie? Przekonają się o tym wszyscy odwiedzający wystawę w Libero Katowice, gdzie klasyki brytyjskiej motoryzacji – malutkie, ale pełne charakteru samochody MINI – zostaną zaprezentowane w pełnej okazałości. Wystawa organizowana wspólnie z Mini Klubem Polska, wystartowała w piątek, 26 kwietnia w Libero Katowice. Na odwiedzających czeka kilkanaście klasyków z lat 1959-2000, w tym m.in. Austin Mini 1000 z 1984 roku, który wystylizowany został na model z serialu Jaś Fasola. Do tego konkursy z nagrodami, prezentacja najnowszego MINI Countryman U25, a już 11 maja PARADA MINI i zlot na dachu galerii. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Samochody MINI to prawdziwa ikona motoryzacji. Ich charakterystyczny design, kompaktowe rozmiary i niepowtarzalny styl przyciągają uwagę od lat. Od 26 kwietnia kultowe, historyczne modele tej brytyjskiej marki można podziwiać na wystawie w Libero Katowice. Wśród eksponatów znajdą się m.in. model Mini Morris Mk1 z 1964 roku, który w 2012 roku wybrany został najładniejszym Mini Mk1 na świecie podczas największego międzynarodowego zlotu – International Mini Meeting, w którym wzięło udział ponad 1000 pojazdów, Mini Cooper kabriolet z 1994 roku, którego w tej wersji nadwoziowej wyprodukowano tylko 900 sztuk czy Austin Mini 1000 z 1984 roku, który wystylizowany został na model z serialu o Jasiu Fasoli. W sumie na wystawie pojawiło się kilkanaście modeli MINI produkowanych w latach 1959-2000. Dzięki wyjątkowej aranżacji miejsca odwiedzający mogą mieć wrażenie, jakby przechadzali się po angielskiej ulicy z lat 60. lub brali udział w historycznych rajdach Monte Carlo.

Mini to nie tylko samochód, to ikona stylu i najlepszego designu. Jesteśmy dumni, że możemy gościć wystawę MINI w Libero i zaprosić wszystkich mieszkańców Katowic i okolic na to wyjątkowe wydarzenie. To rzadka okazja, aby spotkać tyle motoryzacyjnych unikatów w jednym miejscu. Wystawa jest wynikiem owocnej współpracy z Mini Klubem Polska, który jest pierwszym i jedynym oficjalnym Klubem w Polsce zrzeszającym właścicieli klasycznych i współczesnych Mini, co stanowi dodatkowy walor. Klasyki, które zagościły w Libero Katowice to prawdziwe perełki, które wciąż towarzyszą właścicielom w ich codziennej jeździe – mówi Aleksander Poltier, Senior Marketing Manager Libero Katowice.

Największe motoryzacyjne perełki w Libero Katowice

Wielka wystawa kultowych samochodów MINI w Libero organizowana jest z okazji 20-lecia Mini Klubu Polska oraz 65-lecia istnienia marki MINI. W tym roku marka wypuściła także nowe modele: Countryman, Cooper i Aceman, co stanowiło kolejną okazję do zorganizowania tego wyjątkowego wydarzenia. Podczas wystawy, na stoisku dealera MINI Bawaria Motors będzie można przetestować najnowszego MINI Countryman U25. Wystawę 11 maja zakończy parada samochodów marki MINI, która przejedzie ulicami Katowic oraz zlot najlepszych perełek, który odbędzie się na dachu parkingu w Libero Katowice.

Cieszę się, że nasze kultowe modele Mini możemy zaprezentować w „naszym mieście”, bo to właśnie w Katowicach Mini Klub Polska ma swoją siedzibę. Jest to miejsce inne niż wszystkie, gdyż mieści się w Pizzerii Piccolo w Bogucicach, w której jest wiele pamiątek i gadżetów związanych z marką, a które zbierane są od 30 lat. Nasz klub łączy pasjonatów klasycznych i współczesnych modeli, a ta ekspozycja to doskonała okazja, aby przybliżyć unikalny charakter tych pojazdów i zobaczyć z bliska, jak pięknie się prezentują. Przy okazji możemy również podzielić się z odwiedzającymi naszą motoryzacyjną pasją. Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie – podkreśla Jerzy Kurkowski, prezes Mini Klub Polska.

Odwiedzający wystawę mogą wziąć udział także w specjalnym konkursie. Wystarczy do 11 maja zrobić zakupy za minimum 100 zł, zeskanować paragon w aplikacji Libero i dołączyć do ekscytującej gry, w której po zeskanowaniu kodów QR przy samochodach MINI można wygrać kartę podarunkową do galerii. Ponadto po wypełnieniu odpowiedniego formularza i udzieleniu odpowiedzi na pytanie konkursowe można wygrać jeden z 10 przejazdów stylowym samochodem retro marki MINI. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Samochody można oglądać w godzinach otwarcia galerii.

To nie jedyna tego typu akcja motoryzacyjna, której partnerem jest Libero. W zeszłym roku na dachu parkingu odbył się zlot mustangów oraz kultowych Fiatów 126p w 50 rocznicę ich produkcji.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024