Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowy lokal na kulturę w Giszowcu. Umowa ze zwycięzcą konkursu na lokal na kulturę KTBS podpisana

Nowy lokal na kulturę w katowickim Giszowcu przy ul. Pod Kasztanami 63

Fundacja Wydźwięk podpisała umowę z Katowickim TBS po wygranej w konkursie Lokal na kulturęogłoszonym przez spółkę 2 miesiące temu. Jego przedmiotem była możliwość wynajmu na preferencyjnych warunkach lokalu o powierzchni 51 m2 znajdującego się przy ul. Pod Kasztanami 63. 6 podmiotów oferujących różnorodne propozycje działalności kulturalnej rywalizowało o to, by prowadzić swoją aktywność właśnie w tym miejscu. Wśród propozycji zgłaszanych przez uczestników I edycji Lokalu na kulturę były m.in. zajęcia muzyczne, plenery malarskie, czy warsztaty kulinarne.

– Fundacja Wydźwięk przekonała nas profesjonalnym podejściem do aplikacji oraz historią realizowanych przedsięwzięć. Przy tego typu projektach należy zwracać uwagę nie tylko na plany organizacji jakie przedstawia w aplikacji, ale także na dokonania, którymi może się pochwalić i zasoby potrzebne do przeprowadzenia proponowanych aktywności. Fundacja Wydźwięk wydaje się najbardziej przekonująca pod każdym względem. Z niecierpliwością oczekujemy na rozpoczęcie przez nią działalności i przedstawienie oferty kulturalnej mieszkańcom Giszowca – mówi Janusz Olesiński, prezes Katowickiego TBS.

Nowa oferta dla mieszkańców w każdym wieku

Fundacja Wydźwięk planuje rozpoczęcie działalności od sierpnia tego roku. Zanim ruszą pierwsze zajęcia lokal, do którego się wprowadzi, musi zostać wyremontowany i dostosowany do prowadzenia zaplanowanych aktywności. W programie zajęć mają znaleźć się różnorodne warsztaty i wydarzenia artystyczne dla wszystkich grup wiekowych m.in. kameralne koncerty, jam sessions, muzykobajki, warsztaty plastyczne prowadzone przez śląskich artystów i artystki, prelekcje dotyczące historii sztuki, półkolonie ze sztuką czy warsztaty arteterapeutyczne.

– Jesteśmy wdzięczne TBS Katowice za obdarowanie nas zaufaniem, entuzjazmem oraz przychylnością. W tej chwili przygotowujemy się do drobnego remontu, aby jak najszybciej dostosować lokal do naszych artystycznych działań oraz udostępnić go lokalnej społeczności -mówi Teresa Woźniak-Pacan, prezes Fundacji Wydźwięk.- Chciałybyśmy stworzyć miejsce, które będzie otwierało odbiorców – zarówno tych najmłodszych, jak i dojrzałych adeptów – na sztukę przedstawioną w przystępny sposób, sięgając po najwyższe wzorce. Fundacja Wydźwięk to sympozja, koncerty, eventy prowadzone w myśl idei korelacji sztuk. Chcemy zaprosić wszystkich, którzy razem z nami chcą odkryć pasjonujący świat muzyki, sztuki wizualnej, fotografii, literatury, animacji, grafiki, filmu i przede wszystkim dostrzec, jak bardzo te sztuki się przenikają i fantastycznie ze sobą korelują. Lokal przy ul. Pod Kasztanami 63 zagospodarujemy w myśl tej idei. Chcemy, by miejsce to umożliwiało nawiązywanie nowych relacji środowiskowych, by pomagało odkrywać i rozwijać talenty, aby ze względu na kameralną i intymną przestrzeń pozwalało przyjąć ludzi o różnej wrażliwości – dodaje prezes Fundacji.

Preferencyjne warunki pod działalność kulturalną

W lokalu przy ul. Pod Kasztanami 63 poza działalnością kulturalną wynajmujący będzie mógł tam także prowadzić w ograniczonym zakresie działalność gospodarczą. Warunkiem jest jednak to, że środki z niej uzyskane będą przeznaczone na wspomaganie działalności związanej z kulturą. Wskazany lokal usytuowany jest na parterze budynku z bezpośrednim wejściem z ulicy. Wysokość czynszu jest bardzo atrakcyjna, bo wynosi jedynie 8zł netto/m2 przez pierwsze 3 lata najmu. Jednak by mieć pewność, że warunki umowy są dochowane zwycięska fundacja będzie musiała raportować do KTBS jak przebiega jej aktywność kulturalna w wynajmowanym miejscu.

Informacje na temat bieżącej działalności Fundacji i prowadzonych zajęć będzie można znaleźć na stronie internetowej: wydzwiek.pl.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024