Czytasz: Uwaga na oszustów! Ostrzeż babcię i dziadka

Uwaga na oszustów! Ostrzeż babcię i dziadka

Już w niedzielę święto babci, w poniedziałek - dziadka. Korzystając z okazji warto ostrzec starszych członków naszej rodziny.

Mając na uwadze dobro starszych członków naszej rodziny powinniśmy ostrzec ich przed atakami oszustów, którzy znajdują coraz to bardziej wymyślnie sposoby, aby wyłudzić pieniądze lub dane od seniorów.

UOKiK stworzył listę porad, które mają ustrzec naszych babcię i dziadka przed tego typu sytuacjami. 

Zgodnie z zaleceniami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów powinniśmy zwracać uwagę na osoby, które przedstawiają się przez  telefon jako pracownicy operatora telefonicznego, sprzedawcy  gazu lub prądu. Warto też przestrzec dziadków przed rzekomymi ofertami przedłużenia umowy lub ofertami specjalnymi.

Powinniśmy także uważać na wszelkie próby pozyskania podpisu pod pretekstem potwierdzenia wizyty, wypełnienia ankiety lub podpisania protokołu rzekomej wymiany licznika. To samo tyczy się udostępniania dowodu osobistego pod pozorem aktualizacji danych.

Zwracając uwagę na tego typu sposoby wyłudzenia danych możemy pomóc starszym osobom uniknąć późniejszych, często bardzo poważnych i przykrych w skutkach  konsekwencji.

Jeżeli jednak jest już po fakcie i wiemy, że ktoś z naszych bliskich stał się ofiarą wyłudzenia danych lub pieniędzy możemy skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej pod numerem 801 440 220 /22 290 89 16 lub pod adresem porady@dlakonsumentow.pl.

Czytaj więcej