Czytasz: Kierowcy! Noga z gazu na DK1. Kaskadowy pomiar prędkości!

Kierowcy! Noga z gazu na DK1. Kaskadowy pomiar prędkości!

Drogówka wyjedzie na drogi krajowe. Pierwszy raz w historii: radar za radarem!

Uwaga, kierowcy! Jak udało nam się ustalić, w niedzielę 25 lutego od godz. 6 do 22 cała DK1, od granicy aż po Częstochowę będzie obstawiona radiowozami. Podobnie będzie na DK86 i innych drogach krajowych. Policja będzie prowadzić na nich tzw. kaskadowy pomiar prędkości. Nie tylko w naszym regionie. To akcja ogólnopolska.

Kontrola dróg krajowych

Co oznacza kaskadowy pomiar prędkości? Przede wszystkim to, że kontrola prowadzona będzie na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Radiowozy ustawione jeden za drugim, będą nie tylko na krajowej "jedynce". Czy spotkamy je także na autostradach? Dyżurny stanowiska kierowania ruchem w śląskiej policji mówi, że funkcjonariusze w naszym województwie będę kontrolować głównie drogi krajowe.

Autostrady bez radiowozów?

Patroli nie powinniśmy więc spotkać na autostradach i drogach ekspresowych, ale... lepiej zdjąć nogę z gazu, bo nigdy nic nie wiadomo.

Na tak dużą skalę, tego typu akcja prowadzona będzie po raz pierwszy. Dziś na drogach całego kraju policja spodziewa się wzmożonego ruchu, gdyż kończą się zimowe ferie, z południa Polski może więc wracać sporo turystów.

Czytaj więcej