Czytasz: Uwaga! Kolumna rządowa! [TRASA PRZEJAZDU]

Uwaga! Kolumna rządowa! [TRASA PRZEJAZDU]

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie dziś do Dąbrowy Górniczej i Rudy Śląskiej.

Kolumna rządowa z premierem Mateuszem Morawieckim przejedzie dziś przez Zagłębie i Śląsk. Premier o 15:45 musi rozpocząć spotkanie w  Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. Limuzyny przyjadą od strony Częstochowy.

Najszybsza trasa wiedzie drogą S1. W Dąbrowie Górniczej kolumna prawdopodobnie zjedzie w ul. Kusocińskiego. Później Aleją Zwycięstwa, Gołonoską i Koksowniczą przejadą na teren Koksowni Przyjaźń. Stamtąd premier ruszy w stronę Rudy Śląskiej drogą 790 do DK94. Początek spotkania w Hucie Pokój zaplanowano na 16:50. Najszybsza trasa wiedzie przez Będzin i Czeladź. Możliwe jednak, że rządowe pojazdy przejadą prosto przez Sosnowiec. Stamtąd przez Katowice drogą 902 czyli popularną DTŚką mijając Chorzów i Świętochłowice aż do Rudy Śląskiej. Tam już ul. Niedurnego do Huty Pokój.

Ojciec premiera, Kornel Morawiecki przekonywał dziennikarzy, że kierowcy rządowych limuzyn jeżdżą szybko, ale bezpiecznie. W przypadku przejazdów Mateusza Morawieckiego dotychczas nie doszło do niebezpiecznych sytuacji. Zupełnie inaczej jest w przypadku prezydenta Andrzeja Dudy, czy byłej premier Beaty Szydło.

KOLIZJA W IMIELINIE

Sześć dni temu kierowcy rządowej limuzyny doprowadzili do kolizji w Imielinie. Najmniej doświadczony funkcjonariusz SOP nie zdążył wyhamować i wjechał w jadący przed nim pojazd z premier Beatą Szydło. Ten wjechał w samochód prowadzony przez 77-ltka. Mieszkaniec Imielina zatrzymał się przed przejściem dla pieszych przepuszczając matkę z dzieckiem. Wtedy w tył jego samochodu wjechało rządowe Audi. W wyniki kolizji uszkodzone zostały trzy pojazdy. Nikt nie odniósł żadnych obrażeń.