Czytasz: Uwaga kierowcy. Zmiany na ważnym skrzyżowaniu w Bytomiu

Uwaga kierowcy. Zmiany na ważnym skrzyżowaniu w Bytomiu

Rozpoczyna się przebudowa torowiska tramwajowego.

W związku z realizowaną przez przedsiębiorstwo Tramwaje Śląskie SA przebudową torowiska tramwajowego przy ul. Katowickiej w Bytomiu, od dziś zostaje wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Katowickiej, Chorzowskiej, Miarki, Siemianowickiej, Witczaka.

Znaczna część skrzyżowania będzie objęta robotami drogowymi. Aby poprawić płynność ruchu w rejonie objętego robotami skrzyżowania, wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna.

Na ul. Siemianowickiej – na odcinku od ul. Kochanowskiego do skrzyżowania z ul. Chorzowską – będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy, w kierunku do centrum ograniczony wyłącznie do autobusów i pojazdów mieszkańców. W kierunku do Piekar Śląskich ruch będzie odbywał się bez ograniczeń. Dla pojazdów osobowych jadących ul. Siemianowicką do centrum Bytomia zalecany objazd będzie odbywał się trasą: ul. Siemianowicka – al. Jana Pawła II – ul. Chorzowska. Natomiast dla pojazdów ciężarowych, wytyczony zostanie objazd do centrum Bytomia trasą: ul. Siemianowicka – al. Jana Pawła II – ul. Stara (Piekary Śląskie) – ul. Witczaka.

W połowie marca przewidywana jest zmiana organizacji ruchu w związku z przystąpieniem do kolejnego etapu przebudowy torowiska tramwajowego.