Czytasz: Ustroń został rajdową stolicą Polski!

Ustroń został rajdową stolicą Polski!

Rajdowy Ustroń - jedyna w swoim rodzaju impreza dla fanów czterech kółek, ale nie tylko, odbyła się w weekend. Zobaczcie zdjęcia!

Ustroński Rynek w weekend został rajdową stolicą Polski. To tu odbywały się pokazy aut, wyjątkowy Autowir, a także brawurowy przejazd Forda Fiesty R5 ulicami miasta. 

RAJDOWE EMOCJE

Wokół ustrońskiego rynku swoje stoiska promocyjne rozstawiły załogi związane z miastem.
Każdy mógł z bliska zobaczyć samochody, które na co dzień pokonują rajdowe odcinki specjalne. Odwiedzający w ten dzień Ustroń jak i mieszkańcy miasta mieli okazje spotkać ustrońskie załogi rajdowe: Jarosława i Marcina Szeję, Roberta Wanickiego, Łukasza Sitka, Szymona Żarłoka, Marcina i Grzegorza Wojciecha oraz dwukrotnego mistrza Europy Kajetana Kajetanowicza. Była to świetna okazja by zdobyć autograf, zdjęcie czy porozmawiać ze swoim rajdowym idolem.

Nie obyło się bez zaprezentowania umiejętności rajdowych podczas przejazdów pokazowych, podczas których licznie zgromadzeni kibice mogli zobaczyć w akcji między innymi Forda Fiestę R5 prowadzoną przez Marcina Szeję. Zaraz po licencjonowanych załogach na ulice miasta wyruszyły załogi amatorskie chcące zmierzyć się z tradycyjnym AutoWirem.

Ponad 50 załóg rywalizowała na krętym odcinku wytyczonym w centrum miasta. Rywalizacja podzielona była na dwie kategorie Fiata 126p oraz resztę świata. W tej pierwszej zwyciężył Dariusz Saleck natomiast zmagania wśród wszystkich aut poza „maluszkami” wygrał Krzysztof Szturc.

>> CZYTAJ TAKŻE: ZŁOMBOL WYRUSZYŁ DO HISZPANII <<

PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZEŃSTWO

Uczestnicy Rajdowego Ustronia mogli przekonać się na własnej skórze, jak ważna jest bezpieczna jazda. Temu służyły symulatory dachowania oraz zderzeniowe, które pokazywały tragiczne skutki brawurowej jazdy. Ponadto, na miejscu instruktorzy Lotos pokazywali, jak prawidłowo zapinać pasy i korzystać z fotelików dla dzieci.

Na zakończenie dnia pełnego motoryzacyjnych emocji przed ustrońską publiką wystąpiły
zespoły Blue Ska oraz Koniec Świata. Frekwencja oraz zadowolone głosy uczestników Rajdowego Ustronia wskazują na to, że ta impreza już na stałe wpisze się do kalendarza imprez i co roku będziemy mogli podziwiać motoryzacyjne perełki goszczące na ustrońskim Rynku.

Patronem medialnym wydarzenia był portal SILESION.PL.

Czytaj więcej