Czytasz: Uśpili rodzinę i ją okradli. Zobacz, może ich znasz

Uśpili rodzinę i ją okradli. Zobacz, może ich znasz

Komputery, odzież, biżuteria i dwa auta. Nieźle się obłowili. Ale też zarejestrowali na monitoringu. Teraz katowicka policja szuka włamywaczy.

Do włamania doszło 16 grudnia ubiegłego roku w Katowicach. Jak wynika z ustaleń śledczych, sprawcy w nocy dostali się do domu jednorodzinnego - prawdopodobnie wcześniej traktując gazem śpiącą rodzinę - i skradli m.in. sprzęt elektroniczny, odzież i biżuterię. Wszystko to o wartości ponad 20 tys. zł. Z domu zabrali również kluczyki. Z garażu oraz z podwórka posesji skradli dwa samochody - fiata i jaguara o łącznej wartości 113 tys. zł.

Ukradł, tankował. Tak „złapała” go kamera

Sprawą zajęli się policjanci z katowickiej „samochodówki”. Kryminalni przesłuchali świadków. W laboratorium kryminalistycznym został sporządzony portret pamięciowy mężczyzny, który po kradzieży poruszał się skradzionym pojazdem. Policjanci przejrzeli również zapisy monitoringu miejskiego oraz placówek handlowych. W ten sposób ustalili m.in., że kierowca jaguara pojechał po kradzieży zatankować auto na jedną z katowickich stacji paliw. Tam został nagrany przez kamery monitoringu. Jeszcze w tym samym dniu samochody zostały odzyskane. 

Zobacz, może go znasz

- Publikujemy portret pamięciowy jednego ze sprawców oraz nagranie z kamer monitoringu, na którym jest widoczny mężczyzna poruszający się kradzionym autem – pokazuje na swojej stronie internetowej śląska policja. Prosi o pomoc w ujęciu sprawcy.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje o tym zdarzeniu lub informacje, mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 2555, 32 200 2310 lub 112.

Czytaj więcej