Czytasz: Pilne! Urubko idzie sam na szczyt K2! [aktualizacja]

Pilne! Urubko idzie sam na szczyt K2! [aktualizacja]

Denis Urubko wyruszył na szczyt, ale... nie powiedział o tym Wielickiemu.

Aktualizacja 21.20

Denis Urubko biwakuje powyżej pierwszego obozu. W drodze na szczyt K2 minął się z Maciejem Bedrejczukiem i Marcinem Kaczkanem.

Wcześniej pisaliśmy:

W dniu dzisiejszym, oprócz standardowych wyjść aklimatyzacyjnych, Denis Urubko samodzielnie, bez poinformowania kierownictwa wyprawy, wyruszył z bazy, by podjąć próbę wejścia na szczyt K2 przed końcem lutego- poinformował na swoim profilu na Facebooku Polski Himalaizm Zimowy

Wyprawa działa zgodnie z założonym planem, który przewidywał przygotowanie ataku szczytowego na początku marca, ale Urubko się od niej odłączył.

"Dzisiaj do jedynki wyszedł zespół Maciej Bedrejczuk i Marcin Kaczkan. Jutro przeniosą obóz drugi z 6500 na 6700. Jutro z bazy wychodzi kolejny zespół, Marek Chmielarski oraz Artur Małek z zamiarem aklimatyzacji w obozie C3 na wys.7200m oraz z zadaniem zabezpieczenia próby Denisa. Nazajutrz wychodzi też zespół HAP’sów z zadaniem wyniesienia tlenu ratunkowego do obozu C2 - napisał Krzysztof Wielicki.

Maciej Bedrejczuk i Marcin Kaczkan jutro przeniosą obóz drugi z wysokości 6500 m na 6700. Z bazy wyjdą Marek Chmielarski i Artur Małek, by zaaklimatyzować się w obozie C3 (7200 m) i zabezpieczyć próbę Urubki.

W wyprawie na K2 biorą udział: Krzysztof Wielicki, Janusz Gołąb, Dariusz Załuski, Adam Bielecki, Marcin Kaczkan, Artur Małek, Marek Chmielarski, Piotr Tomala, Denis Urubko, Maciej Bedrejczuk i Piotr Snopczyński.

 

Czytaj więcej