Czytasz: Prognoza pogody: Upał i burze z gradem
Środa będzie gorąca. Może też zagrzmieć.

W środę w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W wielu miejscach przelotne opady deszczu a miejscami, zwłaszcza we wschodniej i południowej Polsce także burze, lokalnie z gradem. Przewidywana suma opadów deszczu w czasie burz od 20 do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 20 st.C, 23 st.C na wybrzeżu, około 27 st.C w centrum, do 35 st.C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru lokalnie do 100 km/h.

Uwaga na burze 1 sierpnia!

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na południu kraju przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem. Wiatr słaby, zmienny, w rejonach burz w porywach początkowo do 100 km/h, później do 70 km/h.

W czwartek 2 sierpnia też burze

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów deszczu lokalnie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 22 st.C, 24 st.C na północy kraju do 32 st.C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 80 km/h.

Czytaj więcej