Czytasz: Ultradźwięki, które likwidują tkankę tłuszczową

Ultradźwięki, które likwidują tkankę tłuszczową

Bezpieczne i nieinwazyjne odsysanie tłuszczu? Czy to możliwe?

Okazuje się, że tak. A w dodatku wystarczy jeden zabieg, aby efekt był widoczny. Liposukcja Vaser Lipo, bo o niej mowa, to zabieg wykonywany jest w katowickiej Klinice Medycyny Estetycznej Skin Laser Lubelscy. Nowoczesny i mało inwazyjny, charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji.

Od innych tego typu zabiegów: liposukcji laserowej, wodnej czy też tradycyjnej, odróżnia go to, że nie pozostawia blizn i nierówności, pozwala na uwidocznienie mięśni, dzięki czemu ciało nabiera wysportowanego, wyrzeźbionego wyglądu. Stosowany jest do korekcji brzucha, boczków, ramion, ud, czy też obszarów nad kolanami.

Liposukcja w Katowicach. Dla kogo ten zabieg?

Jak wyjaśniają lekarze z Skin Laser Lubelscy w Katowicach, zabieg przeznaczony jest dla osób szczupłych, które chcą wymodelować sylwetkę, ale także dla tych, które pragną pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. 

W trakcie zabiegu liposukcji lekarz robi małe nacięcie w skórze, w które wprowadza cienką sondę. Sonda, emitując fale ultradźwiękowe, rozbija tłuszcz, nie naruszając przy tym tkanek otaczających. 

Podczas liposukcji energia ultradźwiękowa zamienia tłuszcz w emulsję, która jest następnie próżniowo odsysana na zewnątrz. Warto dodać, że zastosowanie ultradźwięków w trakcie zabiegu liposukcji powoduje obkurczenie i ujędrnienie skóry.

Liposukcja Vaser Lipo jest metodą do tego stopnia precyzyjną, że lekarz jest w stanie nie tylko usunąć tłuszcz, ale także delikatnie go wyrzeźbić, co pozwala na uzyskanie efektu trójwymiarowości. 

Liposukcja Vaser Lipo oszczędza także tkankę tłuszczową oraz nie narusza nerwów i naczyń krwionośnych. Pozyskany z zabiegu tłuszcz zachowuje swoją jakość i może zostać wykorzystany do innych zabiegów, np. do przeszczepu komórek macierzystych w inną okolicę np. dłoni czy twarzy, aby wymodelować rysy i wypełnić zmarszczki. 

Liposukcja Vaser Lipo i Lipofilling

Lipofilling, czyli przeszczep tkanki tłuszczowej, to zabieg, który budzi skórę do życia. Gdy młode komórki zostają przeszczepione, motywują skórę do odbudowy własnych ubytków. Dzieje się tak, ponieważ młode komórki unaczyniają się w nowym miejscu i świetnie się do niego adaptują.

Dodatkowo te witalne komórki mają zdolności do odnawiania się przez podział, co motywuje skórę  do odtwarzania własnej tkanki i jej regeneracji.

To zabieg bardzo skuteczny. Ok. 80 procent tkanek adaptuje się po przeszczepie i dzięki temu pozostaje na stałe w nowym miejscu. Ta właściwość umożliwia uzyskanie trwałych efektów na lata, bez konieczności częstego powtarzania zabiegu. 

Lipofilling, w Klinice Medycyny Estetycznej Skin Laser Lubelscy, wykonywany jest z wykorzystaniem urządzenia Adivive.

http://www.skin-laser.pl/

 

Czytaj więcej