Czytasz: Tymczasowy areszt dla fałszywego policjanta

Tymczasowy areszt dla fałszywego policjanta

23-latek chciał wyłudzić od 83-letniego mieszkańca Katowic 30 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło 30 listopada. Po godz. 11.00 do starszego mieszkańca Katowic zadzwonił nieznany mu mężczyzna, który przedstawił się jako rzekomy funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego w Katowicach. Zaczął wypytywać seniora czy ma pieniądze na rachunku bankowym i lokatach. Powiedział seniorowi, że jego pieniądze są w banku zagrożone i ma wypłacić 30 tys. złotych, a następnie przekazać je policjantowi, który po nie przyjdzie do jego miejsca zamieszkania.

83-latek pojechał do banku wykonać polecenie osoby, z którą rozmawiał przez telefon. Zachowanie starszego mieszkańca wzbudziło jednak podejrzenia u pracowników banku i  powiadomili oni o wszystkim stróżów prawa. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, wspólnie z policjantami z komendy wojewódzkiej, natychmiast wkroczyli do akcji. W pobliżu miejsca zamieszkania starszego pana zauważyli podejrzanego mężczyznę.

Gdy chcieli go wylegitymować, zaczął on uciekać. Po krótkim pościgu został  zatrzymany. Jak się okazało, przyszedł on odebrać od seniora pieniądze. Trafił do policyjnego aresztu. Jest 23-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania oszustwa. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej