Czytasz: Trzy osoby zostały brutalnie pobite w centrum Orzesza!

Trzy osoby zostały brutalnie pobite w centrum Orzesza!

W zatrzymaniu bandytów pomógł instruktor sztuk walki.

Mikołowska policja zatrzymała dwóch mężczyzny w wieku 23 i 29 lat, którzy w środę, na jednym z przystanków w Orzeszu, zaatakowali dwóch małoletnich mieszkańców tego miasta oraz 37- latka z Łazisk Górnych. W zatrzymaniu mężczyzn, pomógł prezes jednego z miejscowych klubów sportowych. Chuligani usłyszeli już zarzuty. Wobec jednego z nich prokurator zastosował dozór policyjny, drugi natomiast został tymczasowo aresztowany.

 
Do pobicia doszło w środę przed godziną 17 w centrum Orzesza. Dwaj małoletni mieszkańcy tego miasta, chłopcy w wieku 14 i 15 lat, na jednym z przystanków czekali na autobus. W pewnym momencie, bez wyraźnego powodu zostali zaatakowani i pobici przez dwóch mężczyzn. Bezpośrednio po zdarzeniu, chłopcy pobiegli po pomoc do znajdującego się w pobliżu klubu sportowego i tam opowiedzieli o całym zajściu. W międzyczasie chuligani znaleźli kolejną ofiarę, 37- latka z Łazisk Górnych. Prezes klubu sportowego, który na co dzień jest również między innymi instruktorem sztuk walki, obezwładnił bardziej agresywnego napastnika i o całym zdarzeniu poinformował policję.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty 


Przybyli na miejsce mundurowi zatrzymali 23- letniego mieszkańca Orzesza oraz 29- letniego łaziszczanina. Jak się okazało, obaj mężczyźni znani są ze swoich wybryków miejscowym policjantom. Wczoraj obojgu zostały przedstawione zarzuty. Wobec 29-latka prokurator zastosował dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego, natomiast drugi ze sprawców został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Czytaj więcej