Czytasz: Tragedia w Rudzie Ślaskiej. Nie żyje 77-latka

Tragedia w Rudzie Ślaskiej. Nie żyje 77-latka

Samochód zmiótł 4 kobiety wychodzące z autobusu.

Rozpędzony volkswagen wjechał w grupę kobiet, które wysiadły z autobusu 146 i weszły na przejście dla pieszych. Do tragedii doszło na ul. Orzegowskiej. Przejście w tym miejscu jest oświetlone. 77-letnia rudzianka nie przeżyła wypadku. Pozostałe 3 kobiety zostały przetransportowane do szpitala. 60-letni kierowca był trzeźwy. Miał jednak sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Szczegóły wypadku wyjaśnia policja i prokurator. Kierowca miał zeznać, że nie zauważył kobiet. 

Policja apeluje o noszenie odblasków

Używanie elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować nasze życie.

- Noszenie odblasków przez pieszych powinno stać się nawykiem - przekonuja policjanci ze ślaskiej KMP.

Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Jednak ostatnie wydarzenia z Rudy Śląskiej czy Częstochowy dowodzą, że odblaski moga uratować także w mieście.

Bezpiecznie jest posiadać dwa elementy odblaskowe jeden z przodu i drugi z tyłu lub stosować takie rodzaje odblasków, które widać z obydwu stron sylwetki np. opaski odblaskowe.

Czytaj więcej