Czytasz: Tyski tor kartingowy ma szansę na drugie życie?

Tyski tor kartingowy ma szansę na drugie życie?

Tak, ale w nowej lokalizacji

Jeszcze dwa lata temu przy ul. Przemysłowej 55 w Tychach działał jeden z najlepszych torów kartingowych w Polsce. W pokaźnej hali, w której się mieścił znajduje się dziś sklep z częściami do samochodów. Miłośnicy gokartów przenieśli się do Krakowa, tam Łukasz Witas, dawny właściciel tyskiego toru ma swoją drugą lokalizację. Nie wykluczone jednak, że ze swoimi gokartami znów wróci na Śląsk.

Witas przyznaje, że powodów zamknięcia tyskiego toru było wiele, m.in. kończąca się umowa najmu hali, w której się on znajdował.

- Umowa się skończyła i już jej nie przedłużyliśmy - mówi.

Klienci tyskiego toru przenieśli się do krakowskiej dzielnicy Nowa Huta, tam równocześnie działał drugi tor WART Karting.

Czynny cały rok tor działa w dzielnicy Nowa Huta. Dorośli do dyspozycji mają gokarty Sodi o mocy 8 kM, a dla dzieci od 7 do 12 roku życia korzystać mogą z gokartów Sodi Fun for Kids o mocy 4,5 kM. Tor posiada profesjonalny pomiar czasu (AMB) oraz program do obsługi wszelkiego rodzaju zawodów.

- Szukaliśmy też miejsca w Katowicach, żeby dalej się rozwijać – mówi Witas. Właściciel przyznaje jednak, że na razie pomysł jest w zawieszeniu. - Nie mówimy, że nie – dodaje. Potrzebna jest jednak odpowiednia lokalizacja.

Czytaj więcej