Czytasz: Toffik z billboardu szuka domu!

Toffik z billboardu szuka domu!

Kampania ma pomóc znaleźć dom dla zwierząt, które czekają na adopcję. W kolejnej odsłonie wystąpił Toffik.

Nowa odsłona akcji społecznej „Pies z billboardu”

To już kolejny bohater akcji społecznej „Pies z billboardu”. Tym razem pies o imieniu Toffik zachęca do adopcji bezdomnych zwierząt hasłem „Jestem Toffik, szukam domu”. Na nośnikach wielkoformatowych znajduje się zdjęcie Toffika, który podobnie jak Forrest, bohater kampanii sprzed miesiąca, a także wszystkie psy prezentowane na billboardach, przebywają w fundacjach, stowarzyszeniach, domach tymczasowych i czekają na swój nowy dom. 

Akcja „Pies z billboardu”

Akcja jest prowadzona od 2016 roku. Początkowo miała zasięg regionalny, a od czerwca br. billboardy można zobaczyć w całej Polsce. Billboardy z Toffikiem pojawiły się w Katowicach, Łodzi, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.

Tak bęedzie jeszcze do końca 2017 roku.  Celem całego przedsięwzięcia jest znalezienie miejsca dla bezdomnych psów oraz popularyzacja adopcji zwierząt z przytulisk i schronisk. Najważniejszym jednak jest próba przełamania stereotypu, że pies ze schroniska jest gorszy od tego kupionego w hodowli. Założeniem akcji jest również wsparcie poprzez działania promocyjne fundacji i stowarzyszeń, które opiekują się bezdomnymi i schorowanymi psami.

Fundacje biorące udział w akcji, potwierdzają zwiększenie zainteresowania adopcjami w momencie pojawienia się nośników. Swój dom znaleźli podopieczni z Fundacji SOS dla Zwierząt, Fundacji Pomocy Goldenom AUREA oraz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psitul mnie”. Na nowy dom czeka Toffik, podopieczny fundacji „SOS Beagle”, który jest bohaterem obecnej kampanii.

Ogólnopolską kampanię realizuje agencję AP360.