Czytasz: Targi dizajnu w stolicy dizajnu

Targi dizajnu w stolicy dizajnu

Przeglądamy co ciekawego czeka na uczestników 4 Design Days w Katowicach. W weekend 18-19 lutego przyjść może każdy.

W czwartek 16 lutego oficjalnie rozpoczęła się druga edycja targów 4 Design Days w Katowicach. Panele dyskusyjne, spotkania z ludźmi z różnych branż, których łączy wspólny mianownik - dobra architektura i design. W czwartkowe popołudnie w ramach tego wydarzenia wbudowano kamień węgielny pod wieżę .KTW, a dzisiaj zajrzeliśmy co przygotowano dla uczestników targów. Parkingi przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym pękało w szwach.

Co można zobaczyć na 4 Design Days?

Od całych domów, do drobnych dodatków. Podejrzeć można najnowsze trendy i omówić je z projektantami.

Dni otwarte 4 Design Days 2017

Mieszkańcy regionu i goście z Polski i z zagranicy będą mogli spotkać twórców i światowej sławy ekspertów, zobaczyć krzesła przyszłości, dowiedzieć się, dlaczego czerwień we wnętrzach nie sprzyja diecie, podyskutować o tematycznych książkach i filmach, zwiedzić pobliski Spodek, a także uczestniczyć w wystawach i prezentacjach użytecznych, designerskich produktów. W przedostatni weekend lutego, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywać się będą Dni Otwarte 4 Design Days.

W centrum uwagi tegorocznej edycji 4 Design Days będzie Spodek. 18 lutego dr Ryszard Nakonieczny, architekt, historyk architektury i wykładowca z Politechniki Śląskiej poprowadzi wykład SPODEK – ikona architektury o zasięgu internacjonalnym, w ramach którego przybliży postać zmarłego niedawno wybitnego konstruktora legendarnej hali – Wacława Zalewskiego. Ogłoszony zostanie również konkurs fotograficzny dla profesjonalistów i amatorów na najlepsze zdjęcie Spodka.

W tym dniu Spodek będzie otwarty dla zwiedzających – po miejscach na co dzień niedostępnych oprowadzać będzie wykwalifikowany przewodnik. Żeby zarezerwować którąś z dostępnych godzin zwiedzania – 12:00, 13:30, 15:00 albo 16:30 – należy wysłać mail na adres: zwiedzanie@spodekkatowice.pl.

Program dni otwartych 4 Design Days przewiduje także: spotkania z gośćmi specjalnymi (Robert Konieczny, Marcin Szczelina, Natalia Nguyen, Tomasz Pągowski, Zbigniew Urbański, Piotr Polk); projekcje filmów, dyskusje wokół książek o designie i architekturze; bezpłatne konsultacje z projektantami wnętrz; Akademię Designu dla najmłodszych; wystawy – meble Oskara Zięty, nagradzane budynki autorstwa Roberta Koniecznego i pracowni KWK Promes, a także obiekty wyróżnione przez SARP tytułem „Architektury Roku”; strefę targową – ponad 200 wystawców; targi designu niezależnego – SILESIA BAZAAR Dizajn vol. 3.

Dni Otwarte w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędą się w godzinach 10.00-18.00. Szczegółowy program 4 Design Days na stronie www.4dd.pl.

Czytaj więcej