Czytasz: W Chorzowie będą rzucać granatem

W Chorzowie będą rzucać granatem

Kobiety ze śląska szkolenie z samoobrony zaczęły w ten weekend, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rozpoczna wojskowe szkolenie tydzień później.

Tylko do 24 listopada można się zgłaszać się do „Poligonu z Bankową”. To projekt bezpłatnych szkoleń wojskowych organizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową, przy współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień w Chorzowie oraz 6. Batalionem Powietrznodesantowym w Gliwicach.

 W pierwszej edycji " Poligonu z Bankową" udział wzięło ponad 100 osób. Obecnie liczba chętnych stale rośnie.

– Szkolenia, które proponujemy młodzieży, stanowią integralną część programu określonego przez Ministra Obrony Narodowej do realizacji w szkołach prowadzących poszerzony program edukacji dla bezpieczeństwa. Zajęcia proponowane uczniom obejmują praktyczne zagadnienia tego programu, które można zrealizować tylko w terenie – wyjaśnia mjr Mirosław Madeja z WKU w Chorzowie.

W trakcie całego treningu odbędą się cztery spotkania. Wszystko rozpocznie się na strzelnicy w  Parku Śląskim. Tam młodzież pozna podstawy BHP, rozpocznie kurs medyczny i terenoznawczy. Kolejne spotkanie odbędzie się w styczniu. Podczas przeszkolenia uczestnicy nauczą się m.in. kroku defiladowego, strzelania z karabinku sportowego, rzutu granatem i wyznaczania azymutu.

Ostatni etap przeszkolenia to zawody użyteczno – bojowe, które odbędą się w czerwcu. One zakończą cały projekt. 

Czytaj więcej