Czytasz: Kwiaty i brzoza – taka będzie ta wielkanoc

Kwiaty i brzoza – taka będzie ta wielkanoc

Zobacz, jakie trendy gościć będą w wielkanocnych aranżacjach. Co warto kupić i jak udekorować wielkanocny stół!

Jak tworzyć wiosenne kompozycje? Podczas florystycznego święta w katowickiej Hurtowni Róża, floryści i styliści pokazali gościom, jak układać kwiaty. 

Hurtownia wyznacza trendy 

Z niecierpliwością czekamy na wiosnę. Żonkile, krokusy czy hiacynty to kwintesencja wielkanocy. Jak je wykorzystać? Tego właśnie można było się dowiedzieć na pokazie "Różana odsłona Wielkiej Nocy". Podczas wydarzenia Agnieszka Mitko Kominek, Tomasz Max Kuczyński oraz Markus Alexander Reinhold opowiedzieli, jak bawić się wiosennymi kompozycjami oraz co będzie modne. 

Natura przede wszystkim 

Jakie kolory będą rządzić? Zielony, żółty, kremowy i biały. Dodatkowo po ziemie w trendach wciąż zostanie szary, nawiązujący do skandynawskiego stylu. Pojawią się również beże. W kompozycjach nie zabraknie bazi, kory i gałązek wierzby oraz mchu. 

Jeśli chodzi o kwiaty, najlepszym wyborem będą te, które właśnie budzą się do życia. Hitem będą kwiaty cebulowe, które w połączeniu z gałązkami i szarymi dodatkami stworzą rustyklany układ. W wieńcach i kompozycjach wystąpią również kultowe króliczki, zajączki i jajka (głównie przepiórcze). To stałe element wynikający z naszej tradycji, jednak raczej pojawią się one w stonowanych kolorach. 

>> Zobacz zdjęcia z pokazu <<

Źródło: Hurtownia Kwiatów "Róża" Katowice 

Funkcjonalność

W trakcie pokazu floryści pracowali na żywych oraz sztucznych kwiatach. Artyści chcieli zwrócić uwagę publiczności i pokazać, że sztuczne rośliny nie muszą być kiczowate. Jeśli do stworzenia stroiku użyjemy imitacji, będzie on bardziej funkcjonalny. Takie posunięcie pozwoli na kilkukrotne zmiany kompozycji. Gotowe wianki nie muszą zachwycać przez tydzień. Mogą być o wiele trwalsze, a dzięki minimalnym zmianom można uzyskać coraz to nowszy efekt. 

Czytaj więcej