Czytasz: Szaleniec wspiął się na diabelski młyn!

Szaleniec wspiął się na diabelski młyn!

Ten chłopak oszalał. Wkradł się na teren Śląskiego Wesołego Miasteczka Legendia i bez żadnego zabezpieczenia wszedł na szczyt diabelskiego młyna. Jego wideo zobaczyło już ponad 30 tysięcy internautów!

AKTUALIZACJA: Będzie monitoring. Reakcja po wejściu na Diabelski Młyn

Do niecodziennej sytuacji doszło w ubiegłą niedzielę. Śląski youtuber z "Chropocowa" (Chropaczów, dzielnica Świętochłowic - przyp. red.) postanowił wspiąć się na diabelski młyn. W swoim wideo chłopak relacjonuje swoją niecodzienną wyprawę. Wskazując w materiale na atrakcję Wesołego Miasteczka tłumaczy, że chce wejść na szczyt, ale “jeszcze nie wie jak”.

źródło: youtube.com/BNT

Marcinowi Banotowi asystuje kolega z dronem. Towarzysz nagrywa wspinaczkę chłopaka z lotu ptaka. Szaleniec przeskakuje płot i zaczyna wchodzić po rusztowaniu na atrakcję parku. Wspinaczka rejestrowana jest z kamerki sportowej zamontowanej na czole chłopaka.

źródło: youtube.com/BNT

Youtuberowi udaje się zejść bezpiecznie z koła. Zaniepokojony ilością robotników i ochroniarzy na dole chowa kartę pamięci z kamery, by w razie konfiskaty sprzętu zachować nagranie.

Konfiskata sprzętu oraz mandat

Wybryk Marcina kończy się konfiskatą kamerki oraz mandatem w wyskości 100 złotych.

- Jak to godajom. Głupi ma szczęście. Skończyło się na mandacie. Idę do nory robić montaż - podsumował youtuber.

źródło: youtube.com/BNT

Co na to legendia?

Jak tłumaczy Kamil Michno, rzecznik prasowy Śląskiego Wesołego Miasteczka Legendia, ochrona w weekendy nie jest obstawiona na całej szerokości parku rozrywki.

- Teren jest ogrodzony, nie jesteśmy więzieniem i nie mamy zasieków na 2 metry do góry. Każdy normalny człowiek widząc płot przez niego po prostu nie przechodzi. Wejście na takie urządzenie jest niebezpieczne. Jest to skrajna głupota - tłumaczy Michno.

Rzecznik parku ponadto dodaje, że koło diabelskiego młynu jest luźne. Trzymają je hamulce. Gdyby koło nie było odpowiednio zabezpieczone, to mogłoby zjechać razem z chłopakiem. Mogła wydarzyć się tragedia.

źródło: youtube.com/BNT

To nie pierwsza wspinaczka youtubera

Youtuber do tej pory zdobył również 57-metrowy Szyb Krystyna a także komin KWK Makoszowy. Marcin, oprócz nagrywania swoich ekstremalnych wspinaczek, wrzuca do sieci filmiki ze swojego codziennego życia.

 

Czytaj więcej