Czytasz: Google wita Nowy Rok. Zobacz jak!

Google wita Nowy Rok. Zobacz jak!

Google zachwyciło nas już niejednokrotnie ciekawą animacją, teraz również nie zawiedli. Zobacz sylwestrowe Google Doodle.

Sylwester już dzisiaj!  O północy rozpocznie się Nowy Rok i wtedy wielu z nas przywita ten moment w gronie najbliższych z kieliszkiem szampana w ręku. Będziemy się bawić i składać wzajemnie życzenia.

Czytaj też: O KTÓREJ POWITAMY NOWY ROK W INNYCH KRAJACH?

Google Doodle na Sylwestra?

Google z tej okazji też dołącza się do noworocznych życzeń, tworząc sylwestrowe Google Doodle. W zeszłym roku, gdy otwieraliśmy przeglądarkę czekało na nas artystycznie przerobione logo Googla. Były to kolorowe baloniki, które wyczekiwały północy i nadejścia Nowego Roku.

Sylwestrowe Google Doodle w tym roku to wesołe ptaki, które świętują Nowy Rok. W tle widać fajerwerski, a ptaki pozdrawiają się ,,gestem skrzydeł". Widzimy też złoty napis Google, przypominający kształtem sztuczne ognie. Google zachwyciło nas już nieraz ciekawą animacją, teraz również nie zawiedli. 

Sylwesterowe Google Doodle. Zobacz wideo:

Czytaj też: Drinki na Sylwestra. Zrób je sam.

Czym jest Google Doodle?

To specjalna, tymczasowa zmiana logo na stronie głównej Google, która jest przeznaczona dla uczczenia świąt, wydarzeń, osiągnięć i ludzi. Twórcy przeglądarki postanowili użytkownikom przypominać o ważnych datach, osobach czy wydarzeniach. Co kilka dni, internautów witają kolorowe grafiki zwane google doodle. W tym Google przybliżył już min. historię pierwszej reporterki wojennej - Clare Hollingworth, teraz czas na kolejne wydarzenie. 

Czytaj więcej