Czytasz: Sylwester w Będzinie bez pokazu fajerwerków

Sylwester w Będzinie bez pokazu fajerwerków

Kolejne miasto rezygnuje z pokazu sztucznych ogni podczas zabawy sylwestrowej.

Łukasz Komoniewski, Prezydent Będzina podjął decyzję, że tegoroczna zabawa sylwestrowa w Będzinie odbędzie się bez sztucznych ogni.

–W trosce o bezpieczeństwo zwierząt oraz w odpowiedzi na Państwa prośby, powitamy Nowy 2019 Rok bez fajerwerków. Zapraszamy na widowiskowy pokaz laserów, który wraz ze wspaniałą muzyką, zapewni nam równie niezapomniane wrażenia i rozrywkę! – poinformowały władze miasta.

Sylwester 2018 na Stadionie Śląskim - nie będzie fajerwerów

Fajerwerków nie będzie również podczas Sylwestra 2018 na Stadionie Śląskim w Chorzowie, w pobliżu którego znajduje się ZOO. Na początku grudnia, gdy pojawiły się nieoficjalne informacje o tym, gdzie odbędzie się Sylwester z Polsatem mieszkańcy Śląska zaczęli dyskutować na temat pokazu fajerwerków. Większość osób, które zabrały głos w dyskusji na ten temat, były przeciwne takiej atrakcji w pobliżu ZOO. Najczęściej zwracano uwagę na to, że pokaz fajerwerków źle wpłynie na stan zwierząt "mieszkających" tuż obok imprezy, w której weźmie udział kilkanaście tysięcy ludzi.

Głos w tej sprawie zabrali przedstawiciele Województwa Śląskiego, które jest jednym ze współgospodarzy imprezy Sylwestrowa Moc Przebojów 2018:

– Cieszę się, że jedna z największych imprez sylwestrowych odbędzie się w tym roku na
Stadionie Śląskim, a za pośrednictwem kamer telewizyjnych zagości w domach w całej
Polsce. Wsłuchujemy się w głosy naszych mieszkańców i w trosce o zdrowie zwierząt nie
planujemy pokazu sztucznych ogni. – podkreślił marszałek Jakub Chełstowski.