Czytasz: Święta w Beskidach? Są jeszcze wolne kwatery

Święta w Beskidach? Są jeszcze wolne kwatery

Święta i Sylwester w górach? Jest jeszcze miejsce

W ubiegłym latach o tej porze roku większość miejsc w hotelach i kwaterach prywatnych w Beskidach było zarezerwowanych. W tym roku jest jeszcze w czym wybierać, a to dlatego, że święta wypadają w weekend.

- Właściciele kwater prywatnych najchętniej robią rezerwacje długoterminowe. W tym roku jest z tym problem, bo święta i Sylwester wypadły w weekend - mówi Jolanta Lechowicz z Biura Kwater Prywatnych w Beskidach.

- W kwaterach są jeszcze wolne miejsca, jest nawet w czym wybierać, to rzadko spotykane o tej porze roku - dodaje Lechowicz.

W okresie świątecznym za prywatną kwaterę w Beskidach, od osoby trzeba zapłacić od 40 do 50 zł za dobę. W Sylwestra zaś ceny są trochę wyższe, za dobę zapłacimy od 50 do 60 zł.

Sabina Bugaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji w Szczyrku szacuje natomiast, że w jej mieście turyści zarezerwowali już ok. 80 proc. miejsc w prywatnych kwaterach i hotelach.

- Liczba ta dotyczy zarówno świąt Bożego Narodzenia, jak i Sylwestra - mówi.

Najmniej tłoczno zapowiada się natomiast w Żywcu. W tutejszym Biurze Informacji Turystycznej szacują, że większość tanich kwater jest już zarezerwowanych, ale miejsca w hotelach na pewno jeszcze się znajdą. - W tym roku nie mamy na rynku Sylwestra, więc ludzi do Żywca zjedzie się mniej niż zazwyczaj - argumentują w Biurze Informacji Turystycznej w Żywcu.

Czytaj więcej