Czytasz: Świąteczne Katowice, Gliwice i Sosnowiec. Piękne! (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Świąteczne Katowice, Gliwice i Sosnowiec. Piękne! (ZOBACZ ZDJĘCIA)

W Katowicach Rawa nie do poznania, a w Sosnowcu... brodaty autobus!

Londyn a może Nowy Jork? Tak mogłoby się wydawać, bo przecież te dwie metropolie najbardziej stroją się na święta. - Nic z tych rzeczy - mówią w miastach naszego województwa. I chwalą się świątecznymi świecidełkami.

Z brodą i klasą!

Tytuł "najbardziej kreatywnego" w tym roku z pewnością należy do stolicy Zagłębia. W centrum Sosnowca stanął bowiem... brodaty autobus. W popularnym niegdyś, a dziś zabytkowym - ogórku, można zrobić sobie nawet sesję zdjęciową.

"Ustrojone z klasą"? Honory w tym przypadku oddać trzeba Gliwicom. Na tutejszych stylizowanych lataraniach zawisły prawdziwe dzieła sztuki. W różnym stylu, ale z pewnością ze stylem! Do speceru tak pięknie przystojonymi ulicami, przydałby się już tylko... śnieg!

rawa nie do poznania!

"Z wielką pompą". Taki tytuł w kategorii najładniej udekorowanych miast z pewnością należy natomiast do Katowic. Urzędnicy na świecidełka tu nie żałowali. Są podświetlane renifery, gigantyczne bombki, a nawet... świąteczna karoca! Największe wrażenie robi jednak... podświetlona na bożonarodzeniowo Rawa. To znak, że w te święta, o dobry klimat nie będzie trudno.

Świąteczne dekoracje w Sosnowcu:

Świąteczne dekoracje w Gliwicach:

Świąteczne dekoracje w Katowicach:

A w Rybniku?

W sobotę, 9 grudnia, Rybnik zamienił się w Śnieżną Krainę. Parada śnieżnych postaci, warsztaty artystyczne, przejazd kolejką turystyczną, świąteczne piosenki – między innymi takie atrakcje czekały na tych, którzy sobotnie popołudnie spędzili w centrum miasta.

Czytaj więcej