Czytasz: Tam, gdzie praktykant nie parzy kawy

Tam, gdzie praktykant nie parzy kawy

Rusza konkursu „Praktykodawca Roku Województwa Śląskiego 2016”, organizowany przez Uniwersytet Śląski. Firmy można zgłaszać do dnia 31 grudnia br.

Uniwersytet Śląski w Katowicach od 2014 roku realizuje konkurs, którego misją jest szeroko pojęte promowanie idei organizowania wartościowych praktyk i staży.

W ramach konkursu nagradzani są praktykodawcy z województwa śląskiego, którzy utrzymują najwyższe standardy podczas realizacji praktyk i staży.

W wyniku konkursu wyłoniony zostaje jeden zwycięzca, który otrzyma honorowy tytuł „Praktykodawcy Roku Województwa Śląskiego 2016” oraz trzy podmioty, które otrzymują wyróżnienia.

- Przyznanie tytułu „Praktykodawcy Roku Województwa Śląskiego” stanowi sygnał dla studentów i absolwentów, że uczestnictwo w praktyce lub stażu realizowanym przez nagrodzoną firmę umożliwia zdobywanie wiedzy i doświadczenia zawodowego, w organizacji, która troszczy się o jakość ich organizacji – mówi Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

- Mógłbym powiedzieć, że wymarzony staż, to taki, w którym nie parzy się kawy, ani nie układa się papierów alfabetycznie, ale to takie oczywiste. Dla mnie najcenniejsze jest zdobywanie wiedzy praktycznej, zaufanie, wyrozumiałość i wsparcie na każdym kroku, bo w końcu dopiero się uczymy. Jestem typem osoby, która najlepiej uczy się poprzez obserwowanie, więc dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby np. przyklejenie mnie do jednej osoby, tak, bym cały czas mógł obserwować jej pracę i uczyć się od niej, krok po kroku - mówi nam Paweł Lebiedziński, student drugiego roku dziennikarstwa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Zgłoszeń do konkursu mogą dokonywać studenci, absolwenci, instytucje i urzędy publiczne, a także sami pracodawcy. Do konkursu można zgłosić podmioty gospodarcze (firmy, organizacje, stowarzyszenia i inne instytucje funkcjonujące zgodnie z przepisami prawa polskiego) z województwa śląskiego, które organizują praktyki lub staże o wysokim standardzie oraz walorze edukacyjnym dla studentów.

ZWYCIĘZCY POPRZEDNICH EDYCJI KONKURSU

W 2014 roku tytuł „Praktykodawcy Roku Województwa Śląskiego” przyznano firmie Future Processing, a wyróżnienia firmom: JCommerce, Provident Polska oraz Real Deal. Natomiast w 2015 roku statuetka trafiła do firmy Provident Polska, a wyróżnienia do firm: Future Processing, Capgemini Polska oraz TextPartner.

Czytaj więcej