Czytasz: Strażnicy miejscy uratowali młodego dzika

Strażnicy miejscy uratowali młodego dzika

Zwierzę miało zranioną nogę. Błąkało się po terenie ogródków działkowych.

Dzięki spostrzegawczości mieszkanki Katowic i akcji strażników miejskich warchlak trafił do pogotowia leśnego w Mikołowie. Wcześniej błąkał się po terenie ogródków działkowych przy ulicy Koszykowej w Katowicach. Zwierzę miało zranioną nogę. 

- Dzik był przede wszystkim mocno przestraszony, uciekał i próbował schować się w krzakach – relacjonują strażnicy miejscy.

Po kilkudziesięciu minutach zwierzę zostało złapane. Na warchlaka czekał już pracownik schroniska dla zwierząt, który przewiózł go do leśnego pogotowia w Mikołowie.

 

Uratowanie małego dzika to jedna z wielu tego typu akcji prowadzonych przez straż miejską. Doceniają to mieszkańcy Katowic. Strażnicy otrzymują podziękowania choćby to, za uratowanie dwumiesięcznego kotka ze studzienki burzowej. 

 

Sami strażnicy przyznają, że pomaganie zwierzętom nie jest łatwe. Akcje ratunkowe wymagają jasnego myślenia, szybkich decyzji i zdecydowanych działań. Wystarczy telefon, aby funkcjonariusze wyruszyli im na ratunek.

Tylko w tym roku katowiccy strażnicy miejscy interweniowali w sprawie zwierząt 869 razy. 47 interwencji zakończyło się mandatami karnymi dla nieodpowiedzialnych właścicieli. 

Źródło: Straż Miejska Katowice

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Polityka
3 godzin temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
3 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
4 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
4 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News, Weekend
6 godzin temu Najpiękniejsze miasto w Czechach to nie Praga. Zdziwieni? [ZDJĘCIA]

Nocował tam Jan III Sobieski, a Wolfgang Amadeusz Mozart skomponował swą symfonię Nr 6 F-dur. A to dopiero początek...

News
7 godzin temu Dzisiaj za darmo sprawdzisz światła w samochodzie

Dzisiaj (15 grudnia) w wybranych stacjach, kierowcy za darmo mogą skontrolować i ustawić światła w samochodzie.