Czytasz: Stadion Górnika Zabrze, co dalej?

Stadion Górnika Zabrze, co dalej?

Oddany do użytku, ale niedokończony. Stadion Górnika Zabrze wciąż w budowie.

Nakładem prawie 236 mln złotych po 5 latach w lutym tego roku udało się oddać do użytku stadion w Zabrzu. Postawić, ale nie dokończyć. IV trybuna wciąż pamięta poprzednią epokę.

Po spadku do I ligii Górnik Zabrze może się pochwalić największym stadionem wśród innych klubów. Gorzej jest z wynikami. Po 10. kolejkach zajmuje 11 miejsce. Chciałoby się powiedzieć, a miało być tak pięknie.

Klub z tradycjami i wielkimi osiągnięciami długo czekał na stadion z prawdziwego zdarzenia. Prace rozpoczęły się 2011 roku, wtedy też zakładano, że I etap inwestycji potrwa 20 miesięcy. Zamiast niecałych 2 lat, budowa trwała prawie 5. Obecnie stadion przy Roosevelta może pomieścić 24 tysiące kibiców. II etap inwestycji zakładał wyremontowanie IV trybuny, przeznaczonej głównie dla VIP-ów.

KIEDY PLAN ZOSTANIE WDROŻONY W ŻYCIE?

Jak tłumaczy Ludmiła Hernik ze Spółki Arena Zabrze - Obserwujemy jak funkcjonuje obiekt i wyciągamy wnioski dotyczące funkcjonalności trybuny, która powstanie w miejsce starej. Daje to możliwość stworzenia obiektu idealnie dopasowanego do potrzeb sportu i biznesu. Na tym nam najbardziej zależy.

W CZYM JEST PROBLEM?

Nieoficjalnie mówi się, że chodzi nie o czas, ale o pieniądze, których brakuje. Podglądając inne miasta, w których stadiony mają sponsora tytularnego, przychodzi na myśl pytanie nie czy, tylko kiedy. Kilka lat temu Górnika Zabrze połączyła współpraca z niemieckim Allianzem, ta jednak skończyła się dla klubu niezbyt fortunnie. Górnik popadł w większe długi.

Arena Zabrze to marka o dużym potencjale biznesowym - podkreśla Ludmiła Hernik - Należy jednak zwrócić uwagę, że w związku z tym, że obiekt funkcjonuje dopiero od 3 m-cy za wcześnie jest, aby mówić o szczegółach rozmów dotyczących sponsora tytularnego stadionu.

Docelowo, po modernizacji IV trybuny stadion przy Roosevelta 81 ma pomieścić 31 tysięcy kibiców.