Czytasz: Sprzątasz przed świętami? Oni cię wyręczą

Sprzątasz przed świętami? Oni cię wyręczą

Dwoją się i troją, by przed świętami pomóc nam w porządkach. O firmę sprzątającą, bo o niej mowa, nie jest teraz łatwo. Ale warto!

Dlaczego? To proste. Firmy specjalizujące się w porządkach, zrobią to szybciej, a niejednokrotnie lepiej niż my sami. Co najważniejsze jednak, zaoszczędzimy czas na to, by spędzić go w dużo przyjemniejszy sposób. Jak się okazuje, konkurencja na śląskim rynku jest już spora, a ceny nie aż tak wysokie, jak mogłoby się nam wydawać.

Wypucują szyby na błysk

Jakie usługi przed świętami cieszą się największą popularnością? - Przede wszystkim mycie okien – mówi Mateusz Bortik, przedstawiciel katowickiej firmy sprzątającej General Cleaning. Dodaje, że takie usługi zamawiają u nich zarówno firmy, jak i prywatni klienci. - Ale trzeba się pospieszyć, grafik jest teraz bardzo napięty. Sprzątamy od poniedziałku do soboty, a i tak nowych klientów właściwie już wciskamy w wolne okienka – przyznaje Bortlik.

Środki mają własne, profesjonalne

Na wolne terminy nie narzeka też śląska firma Samson. - Tych, którzy o porządkach zapomnieli, możemy wcisnąć jeszcze na przyszły tydzień – zaznacza jej przedstawicielka. Zapewnia, że obsługa jest profesjonalna, nie trzeba mieć też własnych środków czystości. - Mamy swoje, profesjonalne – zaznacza. Dodaje, że w grę wchodzi albo samo umycie okien albo sprzątanie całego domu lub mieszkania. W standardzie jest wytarcie kurzy, umycie podłóg i okien.

Ile za okno, ile za mieszkanie?

Kto najczęściej korzysta z profesjonalnej pomocy? - Osoby starsze, które nie mają siły na takie gruntowne porządki albo młodzi – zabiegani – mówi Mateusz Bortlik.

Ile kosztuje mycie okien? Wszystko zależy od typu okna i zabrudzenia. Niektóre firmy biorą też „za okno”, a inne za godzinę sprzątania. Za umycie niedużego okna zapłacimy od 20 do 40 zł, za godzinę ok. 35 zł. Za całe mieszkanie zapłacić trzeba już kilkaset złotych. Za ok. 50-metrowe – w zależności od zakresu usługi – zapłacimy od 150 do 400 zł.

Taniej zrobią to panie, które ogłaszają się m.in. na stronie internetowej pomocedomowe.pl lub olx.pl.

Czytaj więcej