Czytasz: Sprawdź, jaka czeka nas dzisiaj pogoda!

Sprawdź, jaka czeka nas dzisiaj pogoda!

Nad Polską zalegać będzie chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z układami frontów atmosferycznych. Jedynie na północnym-wschodzie, częściowo w centrum kontynentu oraz na krańcach południowo-zachodnich zaznaczą się układy wyżowe. Polska jest w zasięgu słabego klina wyżu znad Rosji. Początkowo na wschodzie kraju zaznaczy się rozmywająca strefa frontu okluzji. Nad Polską zalegać będzie chłodna, polarno-morska masa powietrza. 

We wtorek na południowym wschodzie Polski zachmurzenie całkowite, a na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na wschodzie, południu i w centrum, słabe opady śniegu.

Rano gdzieniegdzie mgła, lokalnie ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 0 st., 1 st. na wschodzie do 3 st., 4 st. na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny. 

W nocy na południowym wschodzie zachmurzenie całkowite, na pozostałym obszarze kraju umiarkowane i duże. Na wschodzie, w centrum i na południu słabe opady śniegu. Na północy oraz zachodzie mgły, lokalnie marznące, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna przeważnie od -5 st. do -2 st., miejscami w rejonach podgórskich oraz na Pomorzu spadek temperatury do -7 st., -6 st., a w kotlinach sudeckich nawet do -9 st. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, jedynie na południowym wschodzie umiarkowany, północno-wschodni. 

Czytaj więcej