Silesion.PL

serwis informacyjny

Spadają ceny piłkarzy na Transfermarkt

Przez to, że najlepsze ligi na świecie nadal nie grają – i grać nie będą jeszcze przez długi czas – ucierpiał już rynek transferowy. Portal Transfermarkt, który zajmuje się wyceną piłkarzy, opublikował nowe zestawienie wartości zawodników na całym świecie. Niemal wszyscy odnotowali spadek. Niektórzy nawet o kilkadziesiąt procent.

SPORE STRATY NAJLEPSZYCH

Na pierwszym miejscu ze znaczną przewagą nad resztą stawki nadal jest Kylian Mbappe, który wart jest już nie 200 mln euro, a 180. Ex aequo drugą lokatę zajmują Raheem Sterling oraz Neymar (128 mln euro). Tuż za podium znaleźli się Sadio Mane, Mohamed Salah, Harry Kane oraz Kevin De Bruyne (120 mln euro). W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Jadon Sancho (117 mln euro), Lionel Messi (112 mln euro) oraz Trent Alexander-Arnold (99 mln euro).

Tak drastyczny spadek cen może oznaczać, że nie tylko w letnim oknie nie dojdzie do żadnych rekordowych transferów, lecz taka sytuacja potrwa nawet kilka lat. Ucierpieli wszyscy. Gdybyśmy mieli wymieniać poszczególne kluby, to z pewnością warto wspomnieć o Borussii Dortmund, która wspomnianego Sancho za kilka miesięcy najpewniej sprzedałaby za grubo ponad 100 mln euro, a w chwili obecnej nie wiadomo, czy ktoś w ogóle będzie chciał za niego tyle zapłacić. Podobnie jest z Erlingiem Haalandem, który w tym sezonie robi furorę i już chcą go zespoły jeszcze lepsze od BVB.

WARTOŚĆ WSZYSKTICH KLUBÓW SPADŁA O PRAWIE 10 MLD

Jak to wygląda w pięciu najlepszych ligach w Europie? Piłkarze Premier League są łącznie warci aż o 1.84 mld euro mniej. LaLiga zanotowała 1.17 mld spadek, Serie A 1.03 mld, Bundesliga 908 mln, a Ligue 1 671 mln. Wartość wszystkich klubów spadła o prawie 10 mld. Niektórzy znajdują w tym wszystkim plusy twierdząc, że dzięki temu rynek transferowy w końcu wróci do normy, a piłkarze przestaną być aż tak przepłacani. Stąd też coraz mniej jest prawdopodobny transfer Michała Karbownika za 10 mln euro lub taki Ajaksu za 100 mln. Choć sami możecie obstawić, czy tak się stanie na stronie BETFAN, czyli u legalnego polskiego bukmachera.

Jak na tym tle wyglądają najlepsi Polacy? Nadal najdroższy jest Robert Lewandowski (56 mln euro), a za nim plasują się Wojciech Szczęsny, Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik (wszyscy są wyceniani na 32 mln euro).

100 PLN bez ryzyka ze zwrotem na konto główne

 BETFAN uruchomił nową promocję Siano wraca na konto główne“! Jest ona dedykowana nowym Graczom, którzy podczas rejestracji wpisali kod promocyjny Legalny100W przypadku, gdy pierwszy kupon okaże się przegrany Gracz otrzymuje zwrot stawki na saldo główne, co jest równoznaczne z tym, że Gracz może grać dalej, ale również może wypłacić kwotę.

Maksymalna kwota zwrotu to 100 zł. Minimalna stawka za kupon, aby został zakwalifikowany do promocji to 10 zł. Zwrot na saldo główne nastąpi najpóźniej po 48 godzinach roboczych od rozliczenia kuponu.

Możesz zarejestrowac się u legalnego bukmachera BETFAN z naszym kodem promocyjnym „Legalny100

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024