Silesion.PL

serwis informacyjny

Wybory samorządowe: W Katowicach prezydent wybrany w I turze?

Polityczny Barometr BETFAN wskazuje, że KO zwycięży PiS w wyborach do sejmiku śląskiego, zdobywając 33% głosów. Zdaniem bukmachera największa partia opozycyjna uzyska w Śląskiem wynik 27%, a za nią z 13,5% znajdzie się Trzecia Droga. W skali kraju KO (30,75%) również będzie mieć przewagę nad PiS (28,5%), jednak mniejszą niż w województwie śląskim. BETFAN przewiduje też, że w Katowicach prezydent zostanie wybrany już w I turze.

– Wedle naszych przewidywań wybory samorządowe potwierdzą, że rozpoczęty jesienią 2023 „miesiąc miodowy” nowego obozu władzy nadal trwa. Zwycięskie partie, jak KO czy Trzecia Droga, umocnią się, przy czym najwięcej zyska ugrupowanie Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Dla porównania, w 2018 r. sam PSL wywalczył 70 miejsc w sejmikach, a teraz w sojuszu z Polską 2050 kandydaci Trzeciej Drogi mogą liczyć na kilkadziesiąt więcej. KO zaś, oprócz największej liczby mandatów w sejmikach, nadal będzie miała swoich prezydentów m.in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku czy Białymstoku. Wiele wskazuje na to, że dla PiS wybory samorządowe staną się kolejną odsłoną kryzysu, w którym znajduje się od czasu oddania władzy centralnej. Partia Jarosława Kaczyńskiego zostanie najprawdopodobniej zepchnięta do trzech regionów spośród dotychczasowych ośmiu – szacuje Szymon Sobociński, szef analiz politycznych BETFAN.

Z Politycznego Barometru BETFAN wynika też, że w Katowicach na rządzącego od 2014 r. Marcina Krupę już 7 kwietnia zagłosuje 58,5% wyborców, co zapewni mu wygraną w pierwszym podejściu. Nie zagrozi mu popierany przez PiS Leszek Piechota, który może liczyć na 20% głosów, ani katowicki radny Dawid Durał, którego wynik BETFAN szacuje na co najwyżej 14,5% głosów. Za nimi z 5% głosów znajdzie się Jacek Budniok, kandydat Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców, oraz najmłodszy z pretendentów do ratusza – 39-letni Marek Strzałkowski, na którego zagłosuje 2% wyborców. Zdaniem bukmachera frekwencja w Katowicach wyniesie nie więcej niż 55,25%.

Według analiz BETFAN wybory do sejmiku śląskiego wygra KO z 33% głosów. Za nią znajdzie się PiS z 27%. Trzecia Droga zbierze 13,5% głosów, co będzie wynikiem gorszym od krajowego. Dla porównania mariaż Polski 2050 i PSL łącznie w 16 regionach wywalczy bowiem 16,5% głosów. Za Trzecią Drogą w głosowaniu do sejmiku śląskiego znajdą się Lewica i Konfederacja – analitycy polskiego bukmachera prognozują ich wyniki odpowiednio na 9% i 5,75%. Bezpartyjni Samorządowcy uzyskają 4,5%. Pozostały odsetek głosów przypadnie reszcie komitetów.

Polityczny Barometr BETFAN wskazuje, że KO poprawi swój wynik z 2018 r. i obsadzi w sejmikach 205 miejsc. PiS przypadnie 200 mandatów, co jednak wystarczy do stworzenia większości rządzącej w maksymalnie trzech województwach – najprawdopodobniej podkarpackim, lubelskim i podlaskim. Trzecia Droga zdaniem BETFAN może wywalczyć nawet 117 miejsc w sejmikach, zaś Lewica będzie mieć maksymalnie 14 reprezentantów. Bezpartyjni Samorządowcy wywalczą sześć mandatów, a Konfederacji przypadną cztery. Analitycy BETFAN przewidują, że frekwencja w Polsce przekroczy 59%.

Polityczny Barometr BETFAN to systematycznie uaktualniany zestaw analiz i prognoz dotyczących ważnych wydarzeń politycznych, krajowych oraz zagranicznych, przygotowany przez dział analiz BETFAN, polskiego legalnego bukmachera. W oparciu o te dane BETFAN prognozuje rozstrzygnięcia przyszłych zdarzeń politycznych i na tej podstawie wystawia kursy.

Wszystkie zakłady Politycznego Barometru BETFAN nt. wyborów samorządowych dostepne na stronie legalnych w Polsce zakładów bukmacherskich BETFAN

Jeśli nie jesteś jeszcze Graczem w  BETFAN, a założysz konto z kodem LEGALNY600swój pierwszy zakład obstawisz całkowicie bez ryzyka! Legalny polski bukmacher zwróci 100% stawki do 600 zł + 60 zł freebet w ramach oferty CASHBACK 600!

BETFAN  to polski legalny bukmacher działający online i stacjonarnie. Firma jest największym polskim bukmacherem i w ciągu ponad czterech lat działalności odprowadziła do budżetu państwa 154 zł mln zł z tytułu podatku od gier. Analizy BETFAN są podstawą wielu trafnych prognoz dotyczących wydarzeń sportowych, społecznych kulturalnych czy politycznych. Zgodnie z przewidywaniami BETFAN Andrzej Duda wygrał walkę o prezydenturę, w konkursie Grand Press dziennikarzem roku wybrano Andrzeja Poczobuta, zaś prezydentem Rzeszowa został Konrad Fijołek. BETFAN w swoich zakładach trafnie prognozował także to, że KRRiT przedłuży TVN7 koncesję na nadawanie. BETFAN kładzie duży nacisk na przestrzeganie zasad odpowiedzialnej gry. Wszyscy pracownicy są przeszkoleni w tym zakresie, a ich wiedza jest regularnie aktualizowana poprzez kolejne warsztaty edukacyjne

BETFAN POSIADA ZEZWOLENIE NA ZAKŁADY. HAZARD WIĄŻE SIĘ Z RYZYKIEM, A UDZIAŁ W NIELEGALNYCH GRACH JEST KARALNY. DOZWOLONE DLA OSÓB POWYŻEJ 18 ROKU ŻYCIA

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024