Silesion.PL

serwis informacyjny

Wybory 2023: w Katowicach Morawiecki wygra z Budką?

Infografika BETFAN - wybory parlamentarne 2023

Polityczny Barometr BETFAN wskazuje, że w okręgu katowickim w starciu wyborczych „jedynek” PiS wygra z KO – Mateusz Morawiecki zdobędzie więcej głosów niż Borys Budka. Ale już w przypadku rywali z drugich miejsc tych list, jak prognozuje legalny polski bukmacher, układ sił będzie odwrotny i to opozycja zdobędzie przewagę nad obozem władzy. Zwycięzcy nie powinni się jednak zbytnio przywiązywać do swoich miejsc w Sejmie – zdaniem BETFAN nie przetrwa on pełnej kadencji.

Na niespełna cztery tygodnie przed wyborami parlamentarnymi analizy BETFAN wskazują, że choć PiS zdobędzie więcej niż 35% głosów, nie zdoła utrzymać samodzielnej władzy. Kto będzie jego koalicjantem? Według Politycznego Barometru BETFAN, niezależnie od dotychczasowych oficjalnych wypowiedzi polityków, zostanie nim Konfederacja. Mimo deklaracji przywiązania obu stron do konserwatywnych wartości nie będzie to jednak trwały związek, a kadencja Sejmu, według bukmachera, zostanie skrócona. Temu scenariuszowi BETFAN daje 57% szans. Przeciwna opcja – że Sejm przetrwa pełną kadencję, ma 43% szans.

Strona Betfana

Kto zdaniem BETFAN zasiądzie w sejmowych ławach tej jesieni i jak wypadną wyborcze pojedynki? – Oprócz Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego, którzy zdobędą najwięcej głosów w swoich okręgach i mają pewne miejsca, do Sejmu dostanie się też Roman Giertych, rywalizujący z prezesem PiS w Kielcach. Giertych przegra co prawda pojedynek na liczbę głosów, ale jego wynik i tak wystarczy do sejmowego mandatu. W starciu innych politycznych liderów Adrian Zandberg wygra ze Sławomirem Mentzenem, choć ten drugi pokona Michała Koboskę w okręgu warszawskim. Nasze analizy pokazują też, że w okręgu obejmującym Białystok Szymon Hołownia wyprzedzi Krzysztofa Bosaka, ale przegra z Krzysztofem Truskolaskim. W okręgu katowickim zaś Mateusz Morawiecki pozostawi w tyle Borysa Budkę, a w Rzeszowie Zbigniew Ziobro zbierze więcej głosów od Pawła Kowala – podaje Szymon Sobociński, szef analiz politycznych BETFAN.

Analizy bukmachera wskazują też, że liczba głosów na startującego w okręgu katowickiego 31. Mateusza Morawieckiego będzie wyższa niż 105 tysięcy, ale nie przekroczy 110 tysięcy. Zdaniem BETFAN premier nie osiągnie swojego wyniku z 2019 r., kiedy to zebrał ponad 133 tysiące głosów. Uzyskany rezultat jednak wystarczy do pokonania Borysa Budki. Jednocześnie BETFAN ocenia, że Monika Rosa (KO) pokona Michała Wójcika (PiS) – oboje numer dwa na swoich listach. Z kolei otwierający listę Trzeciej Drogi Michał Gramatyka może liczyć na większy elektorat niż Maciej Konieczny – katowicka „jedynka” Nowej Lewicy.

Ciekawy pojedynek rozegra się też miedzy Markiem Wesołym (PiS) i Aleksandrą Poloczek (Trzecia Droga) – oboje na trzecim miejscu i oboje z Rudy Śląskiej. Zdaniem bukmachera więcej osób przekona do siebie Wesoły, który zaledwie rok temu uczestniczył w kampanii wyborczej, tyle że na rudzkiego prezydenta.

Infografika BETFAN – KATOWICE okreg 31

W dniu wyborów parlamentarnych odbędzie się także referendum. Według analiz BETFAN frekwencja referendalna nie przekroczy 47,5% i w związku z tym nie będzie ono prawnie wiążące.

Więcej typowanych wyników w okręgach na stronie BETFAN

Polityczny Barometr BETFAN to systematycznie uaktualniany zestaw analiz i prognoz dotyczących ważnych wydarzeń politycznych, krajowych oraz zagranicznych, przygotowany przez dział analiz BETFAN, polskiego legalnego bukmachera. W oparciu o te dane BETFAN prognozuje rozstrzygnięcia przyszłych zdarzeń politycznych i na tej podstawie wystawia kursy.

Sprawdz 2022 zielony

BETFAN to polski legalny bukmacher działający online i stacjonarnie. Firma jest największym polskim bukmacherem i w ciągu ponad czterech lat działalności odprowadziła do budżetu państwa 154 zł mln zł z tytułu podatku od gier. Analizy BETFAN są podstawą wielu trafnych prognoz dotyczących wydarzeń sportowych, społecznych kulturalnych czy politycznych. Zgodnie z przewidywaniami BETFAN Andrzej Duda wygrał walkę o prezydenturę, w konkursie Grand Press dziennikarzem roku wybrano Andrzeja Poczobuta, zaś prezydentem Rzeszowa został Konrad Fijołek. BETFAN w swoich zakładach trafnie prognozował także to, że KRRiT przedłuży TVN7 koncesję na nadawanie. BETFAN kładzie duży nacisk na przestrzeganie zasad odpowiedzialnej gry. Wszyscy pracownicy są przeszkoleni w tym zakresie, a ich wiedza jest regularnie aktualizowana poprzez kolejne warsztaty edukacyjne.

BETFAN POSIADA ZEZWOLENIE NA ZAKŁADY. HAZARD WIĄŻE SIĘ Z RYZYKIEM, A UDZIAŁ W NIELEGALNYCH GRACH JEST KARALNY. DOZWOLONE DLA OSÓB POWYŻEJ 18 ROKU ŻYCIA

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023