Czytasz: Urząd Skarbowy sprzedaje...buty!

Urząd Skarbowy sprzedaje...buty!

975 par butów - aż tyle wystawia na licytację Pierwszy Urząd Skarbowy w Sosnowcu. Zainteresowani będą mogli zobaczyć i kupić je już w czwartek, 27 lipca.

Cena wywoławcza? 29,2 tys. zł za wszystkie pary butów marki McArthur. Wychodzi po ok. 30 złotych za parę. Buty będzie można wylicytować na aukcji Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu.

- Cena jest bardzo okazyjna. To w tej chwili cena, w jakiej sklep "wciąga" buty na stan, bez marży - mówi Janusz Niemyjski z US w Sosnowcu.

Początkowa cena była wyższa, buty kosztowały 43 tys. zł, co stanowiło 75 procent wartości towaru. Pierwsza licytacja, która miała odbyć się we wtorek, nie doszła jednak do skutku. Tym razem Urząd Skarbowy liczy na większe zainteresowanie. Pomóc mają ogłoszenia wysłane do prasy, a także dziesiątki maili i telefonów.

- Szukamy handlowców, mniejszych przedsiębiorców - mówi Niemyjski.

Jeśli buty nie zostaną sprzedane podczas drugiej licytacji, pozostaje jeszcze sprzedaż z wolnej ręki.

Buty są nowe, do kompletu - damskie, męskie i dziecięce. I na wszystkie sezony - zimowe, eleganckie, sandały, klapki. Do tego wkładki, sznurówki, akcesoria.

Gdzie można je zobaczyć i kupić? W siedzibie Urzędu Skarbowego w Sosnowcu, przy ul. Braci Mieroszewskich 97. Już w czwartek, o godz. 11.

Oto buty, które można kupić na licytacji w Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu:

Spółka McArthur niewypłacalna

Licytacja w Sosnowcu to pokłosie upadłości spółki McArthur z siedzibą w małopolskim Brzeziu. Na stronie internetowej spółki butów już nie kupimy, na dzień dobry wita nas komunikat o niewypłacalności i zamknięciu sklepów. McArthur informuje także, że nie ma możliwości przyjmowania zgłoszeń związanych z reklamacjami.

Czytaj więcej