Czytasz: Sosnowiec: Tramwaje wracają na Pogoń

Sosnowiec: Tramwaje wracają na Pogoń

Dziś tramwaje wróciły na trasę, jednak już w poniedziałek ruszają kolejne prace na torowisku.

Wykonawca zrealizował cały zakres zaplanowanych prac, co umożliwiło wznowienie ruchu tramwajów wzdłuż ulic Żeromskiego i Mariackiej w Sosnowcu już po dwóch nowych torach. W najbliższych tygodniach prowadzone będą roboty wykończeniowe i porządkowe. 

Od soboty 23 marca tramwaje będą kursować zgodnie z poniższą informacją:

  • tramwaje linii nr 21 będą kursować w relacji: Tworzeń Huta Katowice – Sosnowiec Milowice pętla;
  • tramwaje linii nr 26 będą kursować w relacji: Mysłowice Dworzec – Sosnowiec Milowice pętla;
  • tramwaje linii nr 27 będą kursować w relacji: Kazimierz Górniczy pętla – Będzin Os. Zamkowe pętla;
  • tramwaje linii nr 28 będą kursować w relacji: Będzin Os. Zamkowe pętla – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy również w soboty;
  • tramwaje linii nr 42 będą kursować wg zaktualizowanego rozkładu jazdy;
  • tymczasowa linia nr 44 zostanie zawieszona.

Generalnym wykonawcą prac w sosnowieckiej Pogoni jest krakowska firma TOR-KRAK. Ta sama spółka wybrana została wykonawcą remontu torowiska w innej sosnowieckiej dzielnicy – Konstantynowie. Tu od poniedziałku 25 marca rozpocznie się remont torowiska wzdłuż ul. Staszica do trójkąta torowego przy skrzyżowaniu z ul. Okrzei. W związku z tymi robotami trasa linii nr 24 zostanie skrócona. 

Od soboty 23.03.2019 r. tramwaje linii nr 24 kursować będą w relacji: Sosnowiec Dworzec PKP – Konstantynów Centrum Handlowe. Linia obsługiwana będzie taborem dwukierunkowym, a krańcowy przystanek w Konstantynowie obsługiwany będzie w dotychczasowej lokalizacji. Cała inwestycja ma zostać zrealizowana do końca sierpnia.