Czytasz: Maluchy pójdą do żłobka...w gimnazjum

Maluchy pójdą do żłobka...w gimnazjum

Część sosnowieckiego gimnazjum przy ul. Białostockiej zmieniła się nie do poznania. Teraz swój kącik będzie miało tu 38 najmłodszych mieszkańców. - Obiecałem żłobek i jest! - mówi prezydent.

Kolorowe ściany i bajkowe wyposażenie. Maluchy po raz pierwszy przetestują je już za kilka dni. Nowy oddział miejskiego żłobka, wart 1,2 mln zł, powstał właśnie w wyremontowanej części sosnowieckiego Gimnazjum nr 7.

Łatanie dziury

Urzędnicy, którzy oficjalnie otwierali w środę nową placówkę nie ukrywali, że w mieście żłobków brakuje. Najdłuższą listę rezerwowa od kilku lat ma Oddział nr 5, który swoim zasięgiem obejmuje Środulę, Zagórze i Klimontów. – To ogromne dzielnice Sosnowca, z dużym deficytem miejsc w placówkach tego typu. Obietnica stworzenia nowych miejsc żłobkowych była jedną z pierwszych jakie złożyłem, dziś ją spełniam – mówił w trakcie uruchamiania nowego żłobka prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

"Mogę wszystko"

Nowy żłobek ma nowoczesne zaplecze sanitarne dla dzieci, przestronne sale do zabaw, pomieszczenia do snu, pełne zaplecze kuchenne, a także niezależne wejście z podjazdem na wózki dziecięce. - Placówka ma wyodrębnioną część otoczenia szkoły, gdzie znajduje się plac zabaw – zaznaczał Chęciński.

Zapowiadał, że w przyszłym roku powstanie jeszcze jeden oddział Żłobka Miejskiego. Gmina w ramach projektu „Mogę wszystko – projekt godzenia ról społecznych z zawodowymi” planuje uruchomić od września oddział dla 25 dzieci w dzielnicy wschodniej Sosnowca – Juliuszu.

Łącznie z otwartym w środę oddziałem, opiekę w sosnowieckich żłobkach znajdzie 278 maluchów w wieku od roku do trzech la. Pobyt w nich jest dotowany jest przez gminę w kwocie 500 zł miesięcznie na dziecko.

Czytaj więcej