Czytasz: Śmiertelne potrącenie. Kierowca wjechał w pieszego na chodniku!

Śmiertelne potrącenie. Kierowca wjechał w pieszego na chodniku!

Do tragicznych w skutkach zdarzeń doszło w Leśnej (powiat żywiecki). W 43-letniego pieszego uderzył samochód.

 

Jak wynika z ustaleń żywieckiej policji, 30-letni kierowca utracił panowanie nad pojazdem i potrącił 43-letniego pieszego, który szedł chodnikiem. Mimo natychmiastowej pomocy, której udzieli ratownicy medyczni, a także mimo starań lekarzy, 43-latek zmarł w szpitalu.

– Kierowca był pod wpływem środków odurzających. Będziemy teraz badać jakie dokładnie były to substancje, jednak na tę chwilę wiemy, że z pewnością nie był to alkohol. – powiedziała w rozmowie z nami asp.szt. mgr Mirosława Piątek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

 30-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut spowodowania wypadku śmiertelnego będąc pod działaniem środka odurzającego.

We wtorek, na wniosek śledczych i prokuratora, żywiecki sąd tymczasowo aresztował go na okres 3 miesięcy. Postępowanie trwa i śledczy nadal ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, m.in. to, pod wpływem jakiej substancji był mężczyzna w chwili spowodowania śmiertelnego wypadku.

Do tragicznego zdarzenia doszło w minioną sobotę, około 17:40, przy ulicy św. Michała Archanioła w Leśnej (powiat żywiecki).

 Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie rozwagi za kierownicą. Przypominają, że nawet najmniejsza ilość alkoholu czy podobnie działającego środka może być przyczyną tragedii.