Czytasz: Śmiałe pomysły? Chorzowski urząd chętnie takie zrealizuje

Śmiałe pomysły? Chorzowski urząd chętnie takie zrealizuje

Nie tylko remont chodnika. Chorzów zachęca mieszkańców do bycia kreatywnym. - Czekamy na ciekawe projekty do realizacji w budżecie obywatelskim – zachęcają włodarze.

Decyzją prezydenta Chorzowa składanie wniosków do budżetu obywatelskiego zostało przedłużone do 30 kwietnia br.

Czego w mieście brakuje? Co należałoby naprawić? Chorzowianie mają głos! Właśnie ruszył nabór wniosków do 6. Budżetu Obywatelskiego Chorzowa. - W związku z faktem, że inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem, tegoroczna pula środków jest wyższa o ponad pół miliona złotych. Mieszkańcy mają do dyspozycji 3 mln 100 tys. zł - mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. Oznacza to, że w każdym z 8 okręgów - na które podzielone jest miasto - można zrealizować projekt inwestycyjny warty 357 500 zł oraz projekt społeczny za 30 000 zł.

Gra miejska, a może sąsiedzki festyn?

To właśnie na projekty społeczne z niecierpliwością czekają urzędnicy. - Takim pomysłem może być np. zorganizowanie festynu sąsiedzkiego, terenowej gry miejskiej, spotkania autorskiego albo warsztatów artystycznych dla mieszkańców dzielnicy. Słowem wszystko, co służyć będzie rozwijaniu pasji albo miłemu spędzaniu czasu wolnego - tłumaczy Aneta Gliwicka z wydziału promocji chorzowskiego magistratu. Równie kreatywne mogą okazać się wnioski inwestycyjne. – Warto pamiętać o tym, że tzw. projekty twarde to nie tylko nowe miejsca parkingowe czy chodniki, ale również np. pumptrack, czyli rowerowy plac zabaw, ścianka do boulderingu czy tor do jazdy na wrotkach i rolkach. – Przypominamy również o tym, że propozycje składać można bez względu na wiek, dlatego duże pole do popisu mają też uczniowie chorzowskich szkół. Liczymy na kreatywność chorzowian - zachęca urzędniczka.

fot: materiały prasowe UM Chorzów

W jaki sposób można zgłaszać swoje pomysły?

Na propozycje do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Chorzowa mieszkańcy mają czas do 22 kwietnia. Wnioski można składać elektronicznie - za pośrednictwem formularza na stronie www.bo.chorzow.eu.

Punkty z komputerami, w których również można złożyć wniosek, znajdują się w Urzędzie Miasta w pokoju 222 oraz we wszystkich filiach Biblioteki Miejskiej.

Propozycje zadań do realizacji mogą zgłaszać nie tylko osoby zameldowane w Chorzowie. Po wcześniejszym dopisaniu się do bazy wnioski mogą złożyć również osoby niezameldowane, ale mieszkające, pracujące lub uczące się w mieście. Aby dopisać się do bazy osób uprawnionych do składania wniosków oraz głosowania wystarczy zgłosić się do Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej UM Chorzów (pokój 222 lub mail boinfo@chorzow.eu).

Macie pytania? Urzędnicy chętnie odpowiedzą

Warto pamiętać, że każdy wniosek musi zostać poparty przez 5 osób. W związku z nowymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych (RODO) listę poparcia wraz z podpisami osób popierających należy dołączyć do wniosku (np. skan lub zdjęcie wypełnionego załącznika) lub do 10 maja donieść do Urzędu Miasta (pokój 222 na 2. piętrze).

Macie pytania? Urzędnicy chętnie na nie odpowiedzą. Można je wysyłać drogą mailową na adres boinfo@chorzow.eu, zgłaszać telefonicznie pod numerami tel. +48 669 725 615 i 32 416 52 20 wew. 9222 lub osobiście w Wydziale Promocji i Komunikacji Społecznej UM Chorzów przy ul. Rynek 1 (pokój 222 na II piętrze).

Czytaj więcej