Czytasz: Ślubowanie klas mundurowych w liceum

Ślubowanie klas mundurowych w liceum

Niezwykle doniosły dzień w życiu szkolnej społeczności Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Wojkowicach miał miejsce w czwartek.

W tym ważnym dla przyszłości uczniów dniu, licealiści z klas pierwszych o profilu policyjnym i pożarniczo-ratowniczym złożyli uroczyste ślubowanie. Tradycyjnie na uroczystościach nie zabrakło przedstawicieli będzińskiej policji.

Młodzi mundurowi z klas o profilu policyjnym i pożarniczo-ratowniczym złożyli kilka dni temu uroczyste ślubowanie przed szkolnymi sztandarami i zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły. Na uroczystej gali inaugurującej nowy rok szkolny, nie zabrakło patronujących klasie policyjnej przedstawicieli Policji. W uroczystym apelu ślubowania pierwszych klas, uczestniczyło wielu gości, przedstawicieli władz samorządowych oraz współpracujących ze szkołą instytucji i organizacji.

Mury szkoły odwiedzili także jej absolwenci, którzy swoje młodzieńcze pasje urzeczywistnili zakładając prawdziwe policyjne i strażackie mundury. Po zakończeniu części oficjalnej, uzdolniona muzycznie wojkowicka młodzież zaprezentowała zgromadzonym gościom przebojowo wykonany program artystyczny.

Czytaj więcej