Czytasz: Śląskie stworki wracają!
Wkrótce zniszczone figurki wrócą na miejsce. Na Szlaku Ślonski Godki pojawi się też jedna nowa.

Decyzja zapadła. Figurki Skarbnika, Połednicy, Beboka, Utopca, Heksy i Strzigi wrócą do Katowic. Mają być dużo trwalsze i solidniej zamocowane. Zostaną odlane w brązie, przyspawana do podstaw, które mają zostać trwale zamocowane dzięki specjalnym kotwom chemicznym. Wkrótce szlak ma się powiększyć także o dodatkowego bohatera śląskich baśni.

- Chętnie włączymy się w odtworzenie szlaku, a przed głównym wejściem do Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka stanie kolejna postać z mitologii śląskiej, która pasować będzie do jednej z atrakcji obecnych w naszym parku. O wybór chcemy poprosić naszych gości, którzy będą mogli zdecydować się na jedną z trzech propozycji – mówi Paweł Cebula, dyrektor Legendii

Do wyboru będzie Meluzyna, Skrzotek oraz Chabernica. O tym kto ostatecznie dołączy do szlaku, zdecydują goście Legendii. 


>> GDZIE JEST HEKSA I STRZIGA? <<


Meluzyna to w śląskiej mitologii piękna kobieta z rybim lub wężowym ogonem na kształt morskiej syreny. Skrzotek to śląski skrzat, który mógł przybierać postać wodnej kurki lub latającego smoka. Chabernica jest polnym elfem bądź demonem, który czuwa nad kwitnącym zbożem. Stworek przed Legendia jest też pierwszą komercyjną figurką Szlaku.

 

Czytaj więcej