Czytasz: Śląskie i Opolskie też bez prądu po burzach

Śląskie i Opolskie też bez prądu po burzach

Burze odcięły od prądu wielu mieszkańców. W Śląskiem głównie w powiecie cieszyńskim, w Opolskiem aż 100 interwencji. Najgorzej w północnej Polsce.

W woj. śląskim na skutek burz ponad 1700 odbiorców nie miało prądu – głównie w powiecie cieszyńskim, większość awarii została usunięta do rana. Od północy do wczesnego rana strażacy w regionie mieli tylko kilka interwencji związanych z burzami – podał dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

Interweniowali też strażacy z woj. opolskiego. W związku z ostatnimi burzami zanotowali prawie 100 interwencji – najwięcej w powiatach: nyskim, brzeskim, namysłowskim i oleskim. Nie było poszkodowanych.

- Większość interwencji dotyczyła przewróconych oraz połamanych drzew, uszkodzonych linii energetycznych, zalań dróg oraz posesji. Uszkodzone zostały również dachy na budynkach” - powiedziała PAP dyżurna stanowiska kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Burza uszkodziła kilka dachów na budynkach w Gorzowie Śląskim, Idzikowicach i Piątkowicach.

Ponad 90 tys. odbiorców jest nadal bez prądu w kujawsko-pomorskim.

- W szczytowym momencie, około północy, bez prądu były 132 tysiące odbiorców w regionie, obecnie zasilania pozbawionych jeszcze są 92 tysiące z nich. Energii pozbawionych było około 1000 miejscowości, a teraz prądu nie ma jeszcze około 900 miejscowości - powiedział Waldemar Olter z Oddziału Dystrybucji Enei Operator w Bydgoszczy.

Czytaj więcej