Czytasz: Śląsk magiczny. Takiego jeszcze nie widzieliście

Śląsk magiczny. Takiego jeszcze nie widzieliście

Pełen chaosu i ładu. Świateł przypominających próżność światowych metropolii i skromności. Zobaczcie Śląsk takim, jak widzi go mistrz drona z Piekar Śląskich.

Wojciech Radwański, w mediach społecznościowych znany jako Ra2nski, to student z Piekar Śląskich. Fotografią zajmuje się od 2009 roku. Od dwóch lat za pomocą aparatu umieszczonego w dronie obrazuje zmiany zachodzące na Śląsku. Jest nowoczesna architektura, jest też industrialną część regionu. Zdjęcia zachwycają.

Tego z ziemi nie zobaczysz

Autor „magicznego Śląska” kadry wykonuje o świcie lub przed zachodem słońca. To – jak przyznaje - sprawia, że cechują je oryginalne kolory i kadry. - Kiedy dron wzbija się w powietrze, nagle okazuje się, że uwidaczniają się zaskakujące elementy, których normalnie nie widać z perspektywy ziemi – mówi Radwański.

Podbój internetu

Jego zdjęcia docenili już resztą eksperci. Młody fotograf zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Ustrońskie piramidy, a także wyróżnienie w Polskim Konkursie Fotografii Sportowej oraz Warsaw Insta Festival. Po zdjęcia Ra2nskiego chętnie sięgają również lokalne i ogólnopolskie media. Chłopak podbił też internet. Jego profil śledzi niemal 19 tysięcy osób. Teraz fotografie młodego artysty zobaczyć można na żywo, w strefie wystaw Agory Bytom. Bezpłatnie, do końca kwietnia. Nie przegapcie!

Czytaj więcej