Czytasz: Skopał przechodnia. Został złapany dzięki internautom

Skopał przechodnia. Został złapany dzięki internautom

Policjanci otrzymali wiele informacji, które na bieżąco były sprawdzane. Dzięki pomocy internautów ustalono tożsamość poszukiwanego .To 17-letni mieszkaniec Katowic.


Do zdarzenia doszło 12 lipca. Kilkanaście minut przed godziną 21, na skrzyżowaniu ulic 1- Maja i Marcinkowskiego w Katowicach. Jak wynika z ustaleń policjantów, stojący przy przejściu dla pieszych 39-letni mieszkaniec Katowic został zaczepiony przez 2 nieznanych mężczyzn. Najpierw między nimi doszło do wymiany zdań, a gdy pokrzywdzony próbował odejść, mężczyźni poszli za nim i zagrodzili drogę. Jeden z nich wyrwał pokrzywdzonemu torbę z butelkami, którą rzucił o ziemię, a następnie kopnął go w twarz. Sprawcy uciekli, a pokrzywdzonemu pomocy udzielili przechodnie, którzy wezwali pogotowie ratunkowe i policję. Mężczyzna trafił do szpitala.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu z pobliskiej firmy i opublikowane w mediach. Śledczy zwrócili się o pomoc do internautów, którzy po raz kolejny nie zawiedli. Policjanci otrzymywali wiele informacji, które na bieżąco były sprawdzane. Dzięki pomocy, stróże prawa ustalili tożsamość poszukiwanego mężczyzny. To 17-letni mieszkaniec Katowic. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Policja dziękuje internautom i mediom za pomoc w rozpowszechnieniu informacji. 

Źródło: Śląska Policja

Czytaj więcej