Czytasz: Magic Squad. Skandaliczna grupa młodych na Facebooku!

Magic Squad. Skandaliczna grupa młodych na Facebooku!

Rzućmy sobie wyzwanie! Alkohol i ćpanie live! A w jednej grupie uczniowie i nauczyciele.

Wasze dziecko też należy do Magic Squad? Grupa liczy prawie 600 tys. członków. Strumieniami wylewają się tu wulgaryzmy, przemoc i zło. Jak przystąpić do grupy? Wystarczy się przywitać i zaprosić administratorów do grona naszych znajomych na Facebooku.

Codziennie na grupie pojawia się ponad 21 tys. postów. Ich treść trudno określić, w głównej mierze składa się z wulgaryzmów. Młodzież wymienia się tu prawie nagimi zdjęciami, seks w najgorszym wydaniu to nie wszystko, znajdziemy tu też treści związane z samobójstwem.


„Podhodze do ciebie i ruham ci matke co robisz”?
„Miałeś kiedyś myśli samobójcze?”

Przedział wiekowy członków grupy jest bardzo duży, należy tu zarówno, niepełnoletnia młodzież, jak również osoby dorosłe, wśród których są również nauczyciele. Członkowie grupy wrzucają zdjęcia, jak spożywają alkohol, narkotyki, a nawet robią tego typu relacje na żywo. Do tego wyznaczają sobie wyzwania.

Moderatorami strony są osoby z Katowic. Grupą podobno zajęła się już śląska policja, ale jej rzecznik na razie tego nie potwierdza.

Facebook twierdzi, że usunął z grupy nieodpowiednie treści i jak oświadcza, całej grupy usuwać nie będzie. Ponadto moderatorzy strony tłumaczą, że nie są w stanie sprawdzić, czy dopisują się do niej osoby pełnoletnie, czy nie, gdyż każdy może ustawiać sobie dowolną datę urodzin.

Profesor psychologii Katarzyna Popiołek mówi, że zachowania, które młodzi prezentują na forum swojej grupy, są absolutnie naganne.

- To coś, z czym próbujemy walczyć, a Facebook, nie usuwając tej grupy w całości, pokazuje jej członkom, że to właśnie oni są górą – mówi. - Jest to bardzo szkodliwe działanie społeczne - dodaje.


Popiołek podkreśla, że należy pamiętać o powodzie, dla którego młodzież do takich grup się zapisuje. - Oni chcą w ten sposób zaistnieć, stać się popularni, medialni, a takie zachowanie Facebooka tylko im to ułatwia, zachęca do powielania tych zachowań i tworzenia nowych, podobnych grup – dodaje.

Prof. Popiołek podkreśla, że nie rozumie, dlaczego portal nie usunął tej grupy w całości.

- Od jakiegoś czasu Facebook stara się walczyć ze swoją niechlubną opinią i zadbać o dobrą reputację. Skoro usuwa treści nazistowskie to i tę grupę powinien w całości usunąć – sumuje.

Screeny pochodzą z profilu deynnps_ na instagramie.

Czytaj więcej