Czytasz: Silesion.pl i "Nikisz Niesporka" na StoryCode Warsaw

Silesion.pl i "Nikisz Niesporka" na StoryCode Warsaw

Karol Gruszka i Maria Zawała prezentują dokument Silesion.pl o Krzysztofie Niesporku, fotografie z Nikiszowca.

Interaktywny dokument "Nikisz Niesporka" o legendarnym śląskim fotografie Krzysztofie Niesporku i historycznej dzielnicy Katowic, którą przez całe życie dokumentował, zagościł w Warszawie.

Twórcy dokumentu Karol Gruszka i Maria Zawała prezentują go podczas StoryCode Warsaw #11 | Born-digital Journalism w Pracowni Duży Pokój. Opowiadają tam o tym, jak zrealizowany został ten niezwykły dokument.


ZOBACZ DOKUMENT "NIKISZ NIESPORKA" - KLIKNIJ

Jedenaste już spotkanie międzynarodowej społeczności StoryCode Warsaw poświęcone jest narracjom dziennikarskim w sieci. Prezentowane sa: interaktywny dokument „Nikisz Niesporka” i podkasty - „Stories From the Eastern West” oraz „Odbiornik” magazynu dwutygodnik.com.

Spotkania StoryCode odbywają się w 20 miejscach na świecie i gromadzą setki entuzjastów nowoczesnych form opowiadania historii. Do udziału zapraszani są autorzy posługujący się słowem pisanym i mówionym, filmowcy, projektanci i programiści, którzy dzielą się swoim doświadczeniem.

Silesion.pl i "Nikisz Niesporka" na konferencji Digital Cultures

Zobaczcie interaktywny reportaż I Magiczny NIKISZ Niesporka

Silesion zabiera Was w podróż do niezwykłej dzielnicy Katowic, widzianej oczyma legendarnego fotografa Krzysztofa Niesporka.

PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ INSTRUKCJĘ I ROZPOCZNIJ PODRÓŻ HISTORIĄ KRZYSZTOFA NIESPORKA.

 

Czytaj więcej