Czytasz: Saługa: "Musimy odkłamywać kłamstwa"

Saługa: "Musimy odkłamywać kłamstwa"

Prezes z premierem zapowiadają, że dla „warczących samorządów” pieniędzy nie będzie. Jaka jest odpowiedź PO?

- Nie o to chodzi w kraju, żeby rząd straszył samorządy, szantażował samorządowców czy wyborców. A co będzie jeśli PiS przegra wybory w roku 2019 i będzie inny rząd. Czy też ta retoryka zadziała? - mówi marszałek Wojciech Saługa.

Można się obrażać na szantaż, ale trzeba przyznać, że będzie on skuteczny. Ludzie mając do wyboru władzę, która ma pieniądze i taką, która ich nie ma, wybierze tę pierwszą. Marszałek województwa zapewnia, że PiS chwali się nie swoimi osiągnięciami, a w program wybroczy wpisuje inwestycje, które już są realizowane. Zapewnia, że samorząd też ma niemałe pieniądze na inwestycje.

- Zamknęliśmy perspektywę europejską. To 7,3 mld zł. Dzisiaj rozdzielamy 14 mld zł. My - urząd marszałkowski, którym rządzi Platforma, PSL, SLD i Ruch Autonomii Śląska. Zarządzamy województwem, wspomagamy samorządy - mówi Wojciech Saługa. - 5700 projektów inwestycji w kulturze, edukacji, szpitalach, w turystyce, w zdrowiu, wspieramy przedsiębiorców. Informujemy. Przegrywamy z przekazem Telewizji Polskiej - dodaje.

Jak lider regionalnej PO chce dotrzeć do nieprzekonanych? O co toczy się ta walka? Czy trzeszczy w koalicji z Nowoczesną? Jaki jest pomysł na sześć tygodni kampanii samorządowej? Czym Koalicja Obywatelska chce uwieść wyborców województwa śląskiego?


GOŚCIEM KAMILA DURCZOKA JEST WOJCIECH SAŁUGA, MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO. PRZED KONWENCJĄ SAMORZĄDOWĄ PLATFORMY I NOWOCZESNEJ O TYM JAKĄ PLATFORMA MA STRATEGIĘ NA ZWYCIĘSTWO W WYBORACH?